Heips!
Osaako kukaan kertoa kuinka Traden sairauskassa toimii? Siis olin sairaslomalla ajan: 7.12-9.12 ja 12.12-14.12 ja nyt mietinkin että milloinkahan mahdan saada sairausajan palkan tuolta ajalta? Kun töissä ei osata kertoa muuta kuin että: "ei se ainakaan normaalin palkan kanssa samassa tule". Mukavaa jos joku tietää ja vastaa! :)
Tradekan sairauskassa
3
2983
Vastaukset
- että Tradeka
on punarahan viimeisiä linnakkeita. Hallintoneuvosto vilisee ay-demareita tai heidän perheenjäseniään (Heinäluoma, Lipponen, Arajärvi Halosen peruina).
- myös sairaana
hei! tradekan sairauskassa maksaa palkan sairausajalta samoina päivinä kun on normaalisti palkanmaksupäivä. työnantaja lähettää sairauslomatodistuksen palkkoihin josta se pitäis lähettää kassaan. mulle on ainakin tullut kotiin erikseen lappu kassalta, johon tulee allekirjoitus ja selvitys poissaolosta ja joka palautetaan takasin kassaan. sairaskassalta tulee myös erikseen ilmoitus , paljonko on maksettu ja miltä ajalta. mutta jos ei ala kuulua kannattaa soittaa suoraan kassaan. mulla oli nimittäin palkkakonttorissa menny lääkärintodistus HUKKAAN enkä saanut lainkaan rahaa, koska olen pitkään sairaslomalla. palkoissa vaan oli sanottu että tämmöstä sattuu aina joskus... ei sais sattuu, jos tulo on siitä kiinni. muuten oon kyllä saanu kaikki ok. sinne kannattaa myös lähettää kuitit lääkkeistä, matkakuluista, lääkärinpalkkioista yms.
- kertoa
että lain mukainen viivästyskorko on 13%?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 254129
Kyllä mä sua rakastan mutta ei me voida olla me
On tuhat syytä miksei vaan voida olla. Pitää sunkin hyväksyä se . Parempi kun ei nähdäkään enää, sattuu liikaa. Naiselle1102156- 1121524
- 891487
Kertokaapa miehet
Nyt sitten minkälainen nainen on mieleenne? Tuli siis mieleen tuosta toisesta aloituksesta. Jossa nainen ei saisi olla l1451166Martina instassa kehuu omia nuorekkaita kasvojaan..
Kyllä on sitten nuorekas,not! Täynnä täytaineita tämä nainen ja näyttää joka päivä enemmän samalta kun joku naisista B1661133Lähtee järki sun kanssa mies
Mitä ihmettä sä minusta haluat? Ole rehellinen, ei tätä kestä erkkikään.621081Jos sattumalta
kohdataan ja näet että minäkin näen sut niin a. lähdetkö pois b. sanot hei tai muuta c. katsot hiljaa ja odotat mitä731045- 741032
Valjut juhlat
Tuuliviirien makkaran syöjäisissä ja ropakandan levittämisessä vain kourallinen väkeä. Ei niillä vallankaappausta tehdä,371022