hoikka mutta

kärsii sellusta

kysyisin sellasta että auttaako ihan kotikonstit selluliitin hoitoon? jos tekee ongelma alueita kiinteyttäviä liikkeitä ja muuttaa ruokavalion terveelliseksi ja jättää sokerit, herkut yleensäkin ja rasvaiset sapuskat pois ja liikkuu säännöllisesti? haluaisin itseni kesäkuntoon tai siis eroon ainakin vähäsen tuosta selluliitista kesään mennessä joten näkyykö tuloksia omilla kotikonsteilla ja ruokavaliolla liikunnalla kesään mennessä? neuvojakin saa laittaa! :)

5

2126

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta on

      No ihan varmasti huomaat eron jo parissa kuukaudessa, jos syöt viimeisen päälle ravitsemussuositusten mukaan ja alat joka päivä liikkumaan ja käymään puntilla! Kesään mennessä ero on todella huomattava. Mutta itsekuria se vaatii ja pitkäjänteisyyttä.

      • lisää

        Siis ei tarvitse eikä pidä käydä joka päivä puntilla, mutta kannattaa joka päivä liikkua, käydä vähintään reippaalla kävelyllä ja muuteman kerran viikossa hankkia lihasta ihan kunnolla vaikkapa salilla.


      • kummallekin
        lisää kirjoitti:

        Siis ei tarvitse eikä pidä käydä joka päivä puntilla, mutta kannattaa joka päivä liikkua, käydä vähintään reippaalla kävelyllä ja muuteman kerran viikossa hankkia lihasta ihan kunnolla vaikkapa salilla.

        kiitos kummalekin vastaajalle! ikävä kyllä ei paljoa ole aikaa käydä puntilla meinaan harrastan hararstustani jokapäivä. siis lentopalloharjoitukset on joka päivä paitsi viikonloppuisin tosin silloin käyn lenkillä ja jumppailen kotona :) mutta yritän tiukasti pitää terveellisen ruokavalion pysyvästi! sokerit ja haittarasvat pois tykkänään! yritys kova mutta jos tuloksia haluaa niin ihan sen arvoista!


    • on elimistössä

      aineenvaihdunnallinen häiriötila, jota esiintyy kaiken painoisilla ihmisillä, jopa nykyään neuvola-ikäisillä lapsilla.

      Voi myös olla siis "laiha" ja kärsiä "appelsiini-ihosta"

      Stimuloimalla aineenvaihduntaa sekä ulkoisilla että sisäisillä tekijöillä saa ihmeitä aikaan.

      • myös että

        selluliittiin auttaa kuivaharjaus ja hyvät voiteet! kuivaharjatessa tee vedot aina sydämeen päin eli ylöspäin suuntautuvin liikkein!

        terv. kosmetologi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      101
      3512
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      9
      3372
    3. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      52
      2372
    4. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      76
      2341
    5. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      98
      2325
    6. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      139
      2108
    7. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      423
      1893
    8. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      36
      1870
    9. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      49
      1847
    10. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      118
      1807
    Aihe