Voiko nainen voittaa

löytää miehen joka ei juokse vieraissa eikä huorissa, mutta joka on silti seksuaalinen, suhtautuu naisen seksuaalisuuteen positiivisesti ja jaksaa rakastella ja helliä omaa naistaan ihanasti vuosienkin jälkeen?
Siis onko seksuaalinen mutta kunnollinen mies mahdoton yhtälö?
16537
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Rouva Ratikallakin kävi tuuri, mutta hänpä ottikin asian omiin käsiinsä. Ei se prinssi valkealla ratsulla kotiisi karauta. Enkä minäkään karauttanut.

Äänestä

olet. Jos sinussa ei ole mitään, joka poikkeaa massasta ja kiinnostaa miestä, ei toivoa ole. Jos taas sulla on joku hyvä pointti, saattaa mielenkiinto säilyä vähän pitempään. Jos pystyt jopa uudistumaan, voi suhteesta tulla pitempikin. Jos taas olet vauvakuumeessa oleva vedättäjä / roikkuja, tyssää homma siihen.

Äänestä

Eiks ne huorat yleensä oo just naisia?

Äänestä

tää on?

Vastaus: "Voiko nainen voittaa
koskaan ja löytää miehen joka ei juokse vieraissa eikä huorissa, mutta joka on silti seksuaalinen, suhtautuu naisen seksuaalisuuteen positiivisesti ja jaksaa rakastella ja helliä omaa naistaan ihanasti vuosienkin jälkeen?"

Voi. Naisen vaan täytyy tarjota miehelle sopivasti virikettä, niin kyllä mies seksuaalisena pysyy.

"Siis onko seksuaalinen mutta kunnollinen mies mahdoton yhtälö?"

Ei ole.

Äänestä

mahdoton. Parhaat viedään luonnollisesti käsistä.

Äänestä
  • näkee niistä parhaista kun tapaat ensimmäisen kerran että ne on vuosienkin päästä virikkeellisiä ja uskollisia?

    Äänestä

  • sen kirjoitti:

    näkee niistä parhaista kun tapaat ensimmäisen kerran että ne on vuosienkin päästä virikkeellisiä ja uskollisia?

    koska ne ovat asioita jotka varmistuvat tai osoittautuvat valheiksi ainoastaan ajan myötä. Lupaavia merkkejä on olemassa paljonkin mutta jostain syystä ne menevät naisilta usein täysin ohi.

    Äänestä

  • Ei mistään kirjoitti:

    koska ne ovat asioita jotka varmistuvat tai osoittautuvat valheiksi ainoastaan ajan myötä. Lupaavia merkkejä on olemassa paljonkin mutta jostain syystä ne menevät naisilta usein täysin ohi.

    usein luontaisesti harjaantunut silmä näiden helmien tunnistamisessa. Usein käykin niin että jos joku haluttava nainen on pääsemässä tuollaisen helmen jäljille niin kilpailevat uroot pyrkivät parhaansa mukaan laittamaan kapuloita rattaisiin saadakseen naisen itselleen ellei kyseessä ole hyvä kaveri.

    Äänestä

Miksi ei? Tähän täytyy pyrkiä. Eihän uskontokaan kiellä naisen ja miehen välistä intohimoa. Parisuhde ilman seksiä on aika erikoinen!

Äänestä

mutta valitettavasti jokainen ei voi.

Äänestä

"Siis onko seksuaalinen mutta kunnollinen mies mahdoton yhtälö?"


Vähän sama, kuin kysyisi voiko nainen olla seksuaalinen, jos ei jaa pilluaan kenelle sattuu. Ei tietenkään, höhlä.

Äänestä

Tässä on yksi mies muttei kelpaa muuten naisille kuin unelmien kohteena. Olen liian komea. Sehän tarkoittaa naiselle vaan että käy varmasti huorissa

Äänestä
  • käydä huorissa mutta pettää se todennäköisesti.

    Äänestä

Joo ai siis täydellisen paketin. Eiköhän niitä kule siellä sun täällä. Ainahan miehestä löytää kehitettävää ja moitittavaa jos oikeen etsii.

Se nuo ominaisuudet löytyy varmasti kaikista ihmisistä, mut niiden ylläpitäminen ei oo ihan itsestäänselvyys. Etenki ku nimeen omaan noita ominaisuuksia vaalimalla niitä vaan tahtoo vahingoittaa.

Äänestä

oman haluttavuutensa ja viehättävyytensä vielä vuosienkin jälkeen yhdelle miehelle, joka jaksaisi rakastella ja helliä sitä vielä silloinkin? Onko sellainen mahdollista? Että nainen haluaisi olla viehättävä ja haluttava yhdelle miehelle vielä vuosienkin jälkeen?

Äänestä

Haittaako sua jos mä kerron että olen 25v ja mulla on poikuus vielä tallella? Ihan hetero olen ja alakerta toimii paremmin kuin hyvin, ainakin omasta mielestä.

Syytä tähän en tiedä. Huoria on jopa tarjottu mutta kieltäydyin kohteliaasti, baarissa en taas ole etsinyt yhden-illan juttuja vaan vetänyt yleensä pään täyteen ja mennyt boxille nukkumaan.

Minä en keksi yhtään syytä pettää jos mulla olisi vain lojaali kumppani jota rakastaa, siksi olen mieluummin sinkkuna ja ihan oikean käden oikeudella;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koskaan ja kirjoitti:

löytää miehen joka ei juokse vieraissa eikä huorissa, mutta joka on silti seksuaalinen, suhtautuu naisen seksuaalisuuteen positiivisesti ja jaksaa rakastella ja helliä omaa naistaan ihanasti vuosienkin jälkeen?
Siis onko seksuaalinen mutta kunnollinen mies mahdoton yhtälö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu