Mustasukkaisuus

Toivoisin mielipiteitä miten ymmärtää rakastajan tai rakastajattren mustasukkaisuuden kun kerran on se omakin puoliso , ihmettelijä,
kuinka tulee suhtautua ilmiöön ?
3349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

varattu, kakkonen vai puoliso?

Äänestä

liittyy kaikkiin suhteisiin jota mustasukkaisella ihmisellä on. Se on lähellä hylätyksi tulemisen tunnetta. Saa joskus vaikeitakin muotoja. Liittyy kaikkiin ihmissuhteisiin, myös ystävyyteen. Etsi tietoa netistä, sitä löytyy paljon.

Äänestä

pettäjät ovat useimmiten omistushaluisia sekä omasta puolisostaan että rakastajattaristaan. Näiden siis kuuluu palvoa vain häntä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilmiö kirjoitti:

Toivoisin mielipiteitä miten ymmärtää rakastajan tai rakastajattren mustasukkaisuuden kun kerran on se omakin puoliso , ihmettelijä,
kuinka tulee suhtautua ilmiöön ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu