eli ensi vuonna olisi tarkotus tehdä opistoasteen eka kurssi..opettaja pyysi miettimään itse kappaleita joita haluisi..onko ehdotuksia kauniista ja hienoista tämän tason kappaleista?
sellolle kappaleita?
kurssi lähestyy
4400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
niin saa hiukan käsitystä asiasta... pakollisista, ettei mene päällekkäin
mutta: taktikoitko harvemmin soitetun kappaleen niin ettei arvosteluraati pysty niin analysoimaan sitä vai valitsetko vain sen mukaan, mitä itse haluat soittaa
valitseko sopivan kokonaisuuden; meidän täytyy tietää muut valitsemasi kappaleet, jotta voidaan laatia sopiva kokonaisuus, koska liian yksipuolista ohjelmistoakin voidaan kritisoida, jos halutaan, vaikka eihän opettajan sellaista pitäisi viedä eteenpäin, jos se tiededtään arvosteluperusteeksi
anna hiukan lisätietoja niin ehdotuksia kyllä pesee
asettaako se joitan rajoituksia, onko edukseen joissain kappaleissa
mikään huippusellisti.. pitäisi vain keksiä jotain mukavia kappaleita ja opettajan kanssa sitten yhdessä teemme lopulliset päätökset. Sello on ihan perussointinen saksalainen sello.
Tutkinnossa soitan asteikot, etydin, vivaldin sonaatin ja joku kappale...elikkä tämä kappale pitäisi nyt keksiä..