Mikä ajaa miehen pettämään?

Pienellä paikkakunnalla jutut leviävät kuin kulovalkea, varsinkin kun tuttuja samassa baarissa..Mikä saa varatun miehen tanssimaan todella intiimisti vieraan naisen kanssa, suttelemaan näkyvällä paikalla, ja lähtemään yhtä matkaa taksijonon kautta naisen matkaan? Eikö sitä humalassa älyä, että kiinni saattaa jäädä, vai haluaako pettäjä jäädäkkin kiinni?
11777
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Siis toki tarkoitin sanoa, että suutelemaan..ei suttelemaan..mitä sekin lie..

Äänestä
  • vieraasta naisesta,ja kun tilaisuus tulee ei järki sano enää mitään.

    Äänestä

erota epätyydyttävästä suhteesta, eli kun ei uskalla itse olla jättäjä, tekee jotakin sellaista että tulee jätetyksi.

Äänestä

siis petti naista kun lähti samalla taksilla. Jospa mies jäikin pois eri paikassa. Tottakai se vaikuttaa siltä että mies meni naisen luo kun lähti samalla taksilla. Kaikki ei ole aina sitä miltä näyttää.

Äänestä
  • eli tiedän tasan mihin ja kuinka pitkälle mentiin...

    Äänestä

Kusipäisyys.

Äänestä

..näitä ihmettelee. Pitää kyllä pettäjän olla aivan kaksinkertainen dorka, jos vielä pettää paikassa, missä voi olla tyttöystävän/ vaimon tuttujakin... Kaksinkertainen loukkaus petetylle siinä: oman kumppanin kierous pisteenä i:n päälle vielä julkinen nolaus.

En tiedä syistä. Kännitila lienee aika yleinen syy.

Äänestä

tyhmyys. Ei sitä voi muuksikaan sanoa.

Äänestä

estot katoaa ja primitiivisemmät vaistot ottaa vallan. Sitä uskaltaa tehdä sen mistä selvinpäin vain haaveilee..

Mut mikä ajaa miehen pettämään. Kyllä sillon puolisolla on peiliin katsomisen paikka, johtuuko se omasta minästä, ellei omassa olemisessa tai toiminnassa löydy sille syytä niin sitten kannattaa kattoo omaa parisuhdettaan mikä ajaa rikkomaan sen. Ja jos ei tästäkään löydä syytä voi rauhassa syyttää miestä täysillä.

Yleisimmät syyt on varmaan se että romantiikka ja jännitys katoaa omasta parisuhteesta eikä siinä ole muuta sisältöä ku vittuilu toista kohtaan.

Äänestä

lähteä kälppimään.

Äänestä

mahdollistavat kaiken tämän pettämisen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mietiskelijäinen.... kirjoitti:

Pienellä paikkakunnalla jutut leviävät kuin kulovalkea, varsinkin kun tuttuja samassa baarissa..Mikä saa varatun miehen tanssimaan todella intiimisti vieraan naisen kanssa, suttelemaan näkyvällä paikalla, ja lähtemään yhtä matkaa taksijonon kautta naisen matkaan? Eikö sitä humalassa älyä, että kiinni saattaa jäädä, vai haluaako pettäjä jäädäkkin kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu