Olen niin kyllästynyt olemaan yksin. Koska vapaata minusta kiinnostunutta meistä ei löydy, taidan iskeä varatun. Sehän voi elää kulissiavioliitossa ja olla oikein herkkänä minulle. Minulla on paljon hellyyttä jäljellä. Olen oikein kerännyt sitä, kun omaa miestä ei ole löytynyt. Olen innokas petipuuhissa, kun hieman jaksaa lämmitellä. Olkoot varattu, mitä se mulle kuuluu. Minä haluan puristella muutakin kuin tyynyäni.
en taida jaksaa enää
52 v
61069
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos 15-20 vuotta nuorempi kävisi, niin varmasti löytäisit miehen petipuuhiin. Jos sattuisi vapaa, aivan varmasti omistautuisi sinulle yhtä paljon kuin varattu ikäisesi.
Itsekin haluaisin kokea kypsän naisen hellyyttä..
aloittajan teksti, ns. tärppi jonkun tarttua.
Ainahan sitä voi takaisin provoilla ja suoda mielihyvää jonkun tyhjään elämään!
Olen ollut leskenä 10 v. Yrittänyt seurustella kaksi kertaa. Miehet olleet haluttomia oikeaan suhteeseen, mutta vuosi saatiin kummankin kanssa menemään. Olen kyllästynyt nukkumaan yksin. Haluaisin tuntea toisen ihmisen unen lävitse vierelläni. Olen turhautunut, kun en saa istua sohvalla kenenkään kainalossa telkkaria katsomassa yms. Ravintoloissa on enemmän ja vähemmän kännisiä tai yhden illan perässä olevia. Mä haluaisin vakituisen oman.
Minulle selvisi viikko ennen mieheni hautajaisia, että hänellä oli ollut kuusi vuotta toinen nainen. Olen alkanut miettiä, että miksi minun pitää olla "ahdasmielinen" ja pitää rimaa liian korkealla. Voisinhan minäin tyydyttää läheisyydentarpeeni varatun kainalossa kun sopivaa vapaata ei tunnu löytyvän.
Treffejä.
Siellä on joukossa helmiäkin - uskokaa tai älkää -, joskin suurin osa on... jääköön sanomatta.
Mutta. Kokeile niitä treffejä ennenkuin laitat pahan kiertämään ottamalla suhteen toiseksi osapuoleksi varatun miehen.
Kaksi vuotta olen linjoilla roikkunut.
Yksi mies pyöritti vuoden, mutta koskaan emme voineet tavata hänen kiireidensä takia. Mukava vapaa mies, mutta sitoutumiskammoinen.
Ainakin kymmenen kertaa olen ollut sokkotreffeillä, mutta siihen se on sitten jäänyt.
Nyt vuoden seurustelin miehen kanssa, jolla oli muitakin naisia.
Muutamia mesetuttavuuksia, mutta ei mitään suhdetta tai edes oikein kunnollista miestä.
Siksi mietin kannattaisko ottaa varattu. Se pitää hyvänä ja menee taas. Parempi sekin kuin tämä yksinolo. Vai onko??