Hullun temmellyskenttä tämä

Joku hullu jankuttaa samaa asiaa monta kertaa päivässä päivästä, kuukaudesta, vuodesta toiseen - enkä nyt tarkoita ketään työtöntä.

Minulle riittää tämä palsta! Tsempppiä vaan!
4255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihmettelen, että tämä palsta on päästetty kaistapäiden temmellyskentäksi ilman että ylläpito tekee siitä loppua. Asiasta on mennyt lukemattomia viestejä ylläpidolle, joten tietämättömiä siellä ei olla.

Niinpä on kaksi vaihtoehtoa: Suomi24 on mukana touhussa tai sitten viesteily tulee sellaiselta taholta, ettei siihen puututa. Aivan ilmeisesti noita kaistapäisiä viestejä on useampi (palkattu) tyyppi rustaamassa.

Tavoitteena on tietysti tappaa kaikki järkevä keskustelu sivustolla. Pelätään ilmeisesti sitä, että työttömät lähtevät yhteistoimintaan vastustaakseen nykyistä kyykytyspolitiikka. Sinunkin lopettamisesi edesauttaa tavoitetta.

Olenko oikeassa, että mellastus sai suorastaan kiivaita muotoja sen jälkeen, kun täällä ensimmäisen kerran julkistettiin Kirje YK:lle?

Äänestä
  • huomasin saman. Itse vierailen täällä aina välillä, vaikka en työtön olekkaan, koska täällä saa ensikäden tietoa siitä mitä yhteiskunnassa tapahtuu.

    Taidan tietää muuten missä kaupungissa kyseinen jankuttaja elelee. Törmäsin kaupunkimme keskustelusivulla niin samanlaiseen kirjoitustyyliin, linkkeineen päivineen, aihe vaan oli eri.

    Äänestä

  • Kyllä täällä joku yrittää polkea lokaan työttömien asioita. Hyökkää heti puhumaan aivan muuta, mitä esim. kysellään.Ei taida olla itsellään puhtaat jauhot pussissaan, kova on provosoimaan.

    Äänestä

  • oikeassa, kirjoitti:

    huomasin saman. Itse vierailen täällä aina välillä, vaikka en työtön olekkaan, koska täällä saa ensikäden tietoa siitä mitä yhteiskunnassa tapahtuu.

    Taidan tietää muuten missä kaupungissa kyseinen jankuttaja elelee. Törmäsin kaupunkimme keskustelusivulla niin samanlaiseen kirjoitustyyliin, linkkeineen päivineen, aihe vaan oli eri.

    mistä kaupungista on kyse?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palsta. kirjoitti:

Joku hullu jankuttaa samaa asiaa monta kertaa päivässä päivästä, kuukaudesta, vuodesta toiseen - enkä nyt tarkoita ketään työtöntä.

Minulle riittää tämä palsta! Tsempppiä vaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu