Tuota katselin Tartto-LRNMKY matsin ja siinä Tartto pelasi kontrolloitua skriini hyökkäystä. Nopealle takarille pelattiin koko pelin ajan hidas torni puolustajaksi.
Kun nopea takari ajoi tämän tornin ohi syntyi jatkuvasti vapaita heittopaikkoja noin 3-4 metristä, joista Tarto rokotti armottomasti.
Siis valehtelematta koko ottelu oli täysin samanlaista hyökkäystä. Junnaavan arvaamatonta skriini hyökkäystä. Eikä NMKY:n valmentaja löytänyt tai sitten yrittänyt saada ratkaisuja aikaan ongelmaan. Niinpä LRNMKY hävisi, vaikka mielestäni yksilöinä olikin parempi ja teki 83 pistettä.
Olisiko Turusella joitakin puolustus kikkoja ollut sitten käytettävissä? Siirtyminen paikkapuolustukseen?
skriinitaktiikka
Iglöh
0
520
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537512Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305179Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432670- 2612268
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662047Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.551094Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911067Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661055