onko tosi että tiet eivät puhdistu lumesta ja enkä vain tarkoita tolppia vaan eleensä kaikkia teitä.olisko korkea aika vaihdatuttaa tienauraajia kun eivät tehe töitä vaan istutaan kahvilla....näin huonoa ei työn jälki ole ollut pitkään aikaan.(vai kolapartio kunniaan).
työntekijöiden ikä??????????
työntekijöiden ikä??????????
Vastaukset 4
Vanhimmat
varmaan uuden pormestarin ansiota, kun ensimmäisen kerran miesmuistiin kun viime syksynä satoi ensilumi, kalusto oli valmiina liikenteeseen ja ensimmäistä kertaa sanottiin, ettei se lumi tullutkaan
yllätyksenä
Oletko ottanut yhteyttä Tiehallintoon? Numeron löydät kyseisellä nimellä puhelinluettelosta.
Ei paljoa vaikuta täällä valittaa ja samoten Pohjolan Sanomien tekstiviestipalsta on yhtä tyhjänkanssa saada asioille minkäänlaisia toimenpiteitä. Kyllähän niitä on kiva lueskella, kun muitakin ottaa päähän samanlaiset asiat kuin itseäkin, mutta eipä ne taho johtaa mihinkään.
vanhanaikaista tietoa koska oikea paikka on valituksille autoilijan palvelukeskus mutta ideahan on saada tarinaa aikaiseksi ja herättihän se jo nyt keskustelua .jos kaikki olisi kunnossa niin ei vastauksia
paikalliset yrittäjät auko kyllä osan teistä ja pihoista,mut ois varmaan kantsinu alkaa auraileen
jo yöllä,että ois pihat ja tiet ollu jo aamula auki