Kukaan menossa Poriin? On kuulemma hyvä kesäkaupunki, mutta konsertti tulee aika kalliiksi.
PORI JAZZ 2003
kesälehmä kaupungissa
2267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Riippuu vähän miten sen ottaa... Toki tuollaiselle konsertille kertyy jokunen esko hintaa, jos lipun lisäksi tulee ostettua paita ja muuta aiheeseen liittyvää. Itse liput ovat mielestäni kohtuuhintaisia. Esimerkiksi lippu Kirjurinluodolle maksaa 48 €. Esiintyjiä on yleensä viisi, joten melko kohtuullista mielestäni. Ainakin Jazz-kadulla on myös jonkin verran ilmaisia esityksiä.
Ja kesäkaupunkinahan Pori on mukava. Ainakin niiden vajaan kymmenen kerran perusteella, jotka olen siellä vieraillut. Ja taas kutsuu "Kirjuri" tulevana perjantaina.
ainakin tänä vuonna sunnuntain konsertissa ei mielestäni ollut luvattua viittä esiintyjää...noh, marcus miller & the roots kyllä antoi silti enemmän kuin rahalle vastinetta!!!