nightwish on upea bändi tapahtui mitä tahansa

roketo

no otsikko kertoo jo paljon, mutta menkääpä itse ja tehkää parempaa musiikkia? voisitteko jo lopettaa tuon tarjan haahuilun, kun se rahan himoinen akka ei enää tule takaisin kusipää ukkonsa kanssa! tarja ja marcelo tappoivat bändin sielua hetki hetkeltä enemmän, joten on loistavaa että he erottivat tarjan bändistä, koska muuten nightwishiä ei enää olisi. Puoletkaan niistä jotka toivovat tarjaa takaisin eivät edes tiedä miksi tarja erotettiin, kyllä minuakin vitutti kun kuulin että tarja ei enää oo osa nightwishiä mutta kun luin netistä ja nightwish kirjasta tietoa kallooni, niin johan aloin ymmärtää ja nyt ymmärrän täysin miksi tarja erotettiin. olisiko teidän mielestänne hienoa jos bändinne solisti ei olisi täysillä mukana ja ajattelisi vain rahaa? en usko.
Enkä minä ainakaan enää kaipaa tarjaa sillä Anette on loistava! hänen äänensä on upea ja hän vaikuttaa muutenkin mukavalta, joten missä mättää ihmiset?
todelliset nightwish fanit eivät jätä nightwishiä koskaan, vai mitä?

6

594

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • allan1

      Jos tajuaisit käyttää isoja alkukirjaimia, niin vuodatustasi olisi paljon helpompi lukea.

      • roketo

        vai että oikein vuodatusta. okei, jos niin ajattelet, niin se on sitten sun ongelma.


      • öhömm
        roketo kirjoitti:

        vai että oikein vuodatusta. okei, jos niin ajattelet, niin se on sitten sun ongelma.

        Kyllähän noi kappaleet ihan hyvältä kuulostaa, ei ole valittamista vaikka en ole varsinainen nightwish fani


      • Sam J.
        roketo kirjoitti:

        vai että oikein vuodatusta. okei, jos niin ajattelet, niin se on sitten sun ongelma.

        Taisi se kritiikki kohdistua enemmän tuohon kirjoitustyyliisi. Eli ei se opettaja niitä isoja kirjaimia ihan vain vittuillakseen teille opettanut.


    • Anselmius

      Yhtyeen musiikki on muutoksensa jälkeen saanut yhden onnellisen kuuntelijan lisää. Tarjan ja Anetten äänet ovat erilaisia ja myöskään Tarjan ääni kaikesta koulutuksesta ja kauneudestaan huolimatta ei mielestäni tavoittanut minua kuulijana jokaisessa kappaleessa, varmasti tulee kappaleita joihin Anetten tulkintaan toivoisi lisää jotain...tai sitten ei...jää nähtäväksi.

      Olen kuunnellut Tarjan tuotantoa teiden erkanemisen jälkeen yhtyeestä, mutta en saa sellaista tuntumaa kuin artistista pitäisi saada mikäli konsepti olisi rakennettu vain äänen varaan. Nightwish on sen sijaan eheytynyt koska yhtyeellä on vahva sielu ja palo tehdä itsensä näköistä musiikkia. On kauan siitä kun jokin kuulemani on koskettanut niin kuin Eva tänään tekee...kerrassaan sielua eheyttävää melodiaa.

      Nightwish, kiitos upeasta Dark Passion Play albumista..."did you ever hear what i told ya"...yhtye kolahtaa tajuntaan tosi kovaa nyt! Rohkeat valinnat synnyttävät uudenlaisen palon, olen nälkäinen näkemään ja kuulemaan mitä vuodet tuovat tullessaan yhtyeelle.

    • Great_White_Hunter

      Niinkuin olen tossa aiemassakin topicissa sanonut, että kyllä Nightwish kuulostaa yhtä hyvältä, ku aina ennekin. Dark Passion Play on kyllä mahtava albumi ja Anetella on mahtava lauluääni. Eipä tässä nyt ollut muuta sanotavaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      77
      1108
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      804
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      231
      677
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      522
    5. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      518
    6. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      48
      514
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      74
      500
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      478
    9. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      419
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      414
    Aihe