nightwish on upea bändi tapahtui mitä tahansa

roketo

no otsikko kertoo jo paljon, mutta menkääpä itse ja tehkää parempaa musiikkia? voisitteko jo lopettaa tuon tarjan haahuilun, kun se rahan himoinen akka ei enää tule takaisin kusipää ukkonsa kanssa! tarja ja marcelo tappoivat bändin sielua hetki hetkeltä enemmän, joten on loistavaa että he erottivat tarjan bändistä, koska muuten nightwishiä ei enää olisi. Puoletkaan niistä jotka toivovat tarjaa takaisin eivät edes tiedä miksi tarja erotettiin, kyllä minuakin vitutti kun kuulin että tarja ei enää oo osa nightwishiä mutta kun luin netistä ja nightwish kirjasta tietoa kallooni, niin johan aloin ymmärtää ja nyt ymmärrän täysin miksi tarja erotettiin. olisiko teidän mielestänne hienoa jos bändinne solisti ei olisi täysillä mukana ja ajattelisi vain rahaa? en usko.
Enkä minä ainakaan enää kaipaa tarjaa sillä Anette on loistava! hänen äänensä on upea ja hän vaikuttaa muutenkin mukavalta, joten missä mättää ihmiset?
todelliset nightwish fanit eivät jätä nightwishiä koskaan, vai mitä?

6

589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • allan1

      Jos tajuaisit käyttää isoja alkukirjaimia, niin vuodatustasi olisi paljon helpompi lukea.

      • roketo

        vai että oikein vuodatusta. okei, jos niin ajattelet, niin se on sitten sun ongelma.


      • öhömm
        roketo kirjoitti:

        vai että oikein vuodatusta. okei, jos niin ajattelet, niin se on sitten sun ongelma.

        Kyllähän noi kappaleet ihan hyvältä kuulostaa, ei ole valittamista vaikka en ole varsinainen nightwish fani


      • Sam J.
        roketo kirjoitti:

        vai että oikein vuodatusta. okei, jos niin ajattelet, niin se on sitten sun ongelma.

        Taisi se kritiikki kohdistua enemmän tuohon kirjoitustyyliisi. Eli ei se opettaja niitä isoja kirjaimia ihan vain vittuillakseen teille opettanut.


    • Anselmius

      Yhtyeen musiikki on muutoksensa jälkeen saanut yhden onnellisen kuuntelijan lisää. Tarjan ja Anetten äänet ovat erilaisia ja myöskään Tarjan ääni kaikesta koulutuksesta ja kauneudestaan huolimatta ei mielestäni tavoittanut minua kuulijana jokaisessa kappaleessa, varmasti tulee kappaleita joihin Anetten tulkintaan toivoisi lisää jotain...tai sitten ei...jää nähtäväksi.

      Olen kuunnellut Tarjan tuotantoa teiden erkanemisen jälkeen yhtyeestä, mutta en saa sellaista tuntumaa kuin artistista pitäisi saada mikäli konsepti olisi rakennettu vain äänen varaan. Nightwish on sen sijaan eheytynyt koska yhtyeellä on vahva sielu ja palo tehdä itsensä näköistä musiikkia. On kauan siitä kun jokin kuulemani on koskettanut niin kuin Eva tänään tekee...kerrassaan sielua eheyttävää melodiaa.

      Nightwish, kiitos upeasta Dark Passion Play albumista..."did you ever hear what i told ya"...yhtye kolahtaa tajuntaan tosi kovaa nyt! Rohkeat valinnat synnyttävät uudenlaisen palon, olen nälkäinen näkemään ja kuulemaan mitä vuodet tuovat tullessaan yhtyeelle.

    • Great_White_Hunter

      Niinkuin olen tossa aiemassakin topicissa sanonut, että kyllä Nightwish kuulostaa yhtä hyvältä, ku aina ennekin. Dark Passion Play on kyllä mahtava albumi ja Anetella on mahtava lauluääni. Eipä tässä nyt ollut muuta sanotavaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3412
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1357
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      182
      1339
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1000
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      952
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      859
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      845
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe