nuppi sekasin nuoresta uroosta

en olis uskonu että 32v saa 47v naisen pään ihan sekasin....niin vain kävi ja nyt painin tuskassa mikä on pelin periaate. Olen ihan tavis nainen en missään nimessä seksi pommi enkä kaunotar...virheitä on ja åaikat alkaa repsottaa. Ja mies tiukassa kunnossa ja niin komee. Välimatkaa on niin ettei voida nähdä usein mutta mese laulaa päivittäin. Olen hullaantunut mutta jotenkin varuillaan. Mies sanoo ettei halua eritellä tunteitaan ennenku tunnetaan paremmin, että meidän pitää tutustua. ja mä niin haluaisin kuulla kaikkee ihanaa. Ihanaksi kutsuu ja suukkoja lähettelee jne...tilanne käy välillä kuumana. Mutta jokin sanoo että pitäs vaan lopettaa ja unohtaa ennenku sattuu.....taas. Onko kokemuksia ???? Mieli ailahtelee onnesta masennukseen....
91493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En ole ikinä nuoremman miehen kanssa ollut. Joten siitä en voi sanoa mitään.

Mutta. On aika yleistä näköjään että miehet "ei halua eritellä tunteitaan ennenkuin tutustuu paremmin". Mikä sinänsä on fiksua. Eihän sitä kannata alkaa syynätä tunteiden muotoa heti. Meillä naisilla taitaa olla vaan sisäänrakennettu ominaisuus että pitäisi heti alkaa puhua tunteista. Siis alkaa analysoida niitä.

Jos tuntuu hyvältä niin siitä vaan. Onhan sekin tunne että tuntuu hyvältä.

Toinen mutta. Mulla oli yks tyyppi, joka lähetteli suukkoja ja sanoi tykkäävänsä musta. Ja sitten ykskaks, kun oli just vietetty viikonloppu yhdessä ja rakasteltukin, sanoi ettei olekaan motivaatiota jatkaa tätä suhdetta. Että aika ei riitäkään jne. Ja siinä sitä olin, tosi ihastunut ja just ottanut "käsijarrun" pois päältä. Ja sitten olin yksin ja hylätty.

Tämänhetkinen miesystäväni ei puhu tunteistaan, eikä kyllä kysele munkaan tunteista tai fiiliksistä. Mutta osoittaa kosketuksellaan, katseellaan, teoillaan että on kiinnostunut ja välittää. Ehkä hän on ujo ja kun tutustutaan paremmin niin alkaa uskaltaa sanoakin jotain.

Eli. Älä lopeta, älä unohda. Mutta pidä pää kylmänä - älä anna tunteiden viedä vielä. Nauti tästä päivästä. Ja tutustu, anna toisen tutustua. Sopivassa tilanteessa kerro miltä susta tuntuu, mitä sä toivot, mitä sä haluat suhteelta, mutta kerro asiat niin ettei se ala miestä ahdistaa. Yksi miesten ominaisuus on nimittäin se että ne ahdistuu tavattoman helposti ja kokee että heitä painostetaan.

Lykkyä!

Äänestä
  • kiitos...oikeessa olet varmaan että jäitä hattuun. Mä olen vähän liikaa miettimässä aina tunteita kai siks että on monesti pää kolissu seinään. Kiitos kivasta vastauksesta ja hauskaa päivää sinulle:)

    Äänestä

  • äimänä kirjoitti:

    kiitos...oikeessa olet varmaan että jäitä hattuun. Mä olen vähän liikaa miettimässä aina tunteita kai siks että on monesti pää kolissu seinään. Kiitos kivasta vastauksesta ja hauskaa päivää sinulle:)

    Kiva jos jotain osasin sanoa.

    Itse olen mestari miettimään tunteita - ja sen vuoksi ehkä joku hyväkin juttu on mennyt päin seiniä. Olen nyt yrittänyt psyykata itseäni olemaan sotkematta tunteiden miettimistä ja analysointia liikaa tähän hetkeen.

    Kiitos myös samoin, hauskaa päivää jne sinulle!

    Äänestä

  • kiittää! kirjoitti:

    Kiva jos jotain osasin sanoa.

    Itse olen mestari miettimään tunteita - ja sen vuoksi ehkä joku hyväkin juttu on mennyt päin seiniä. Olen nyt yrittänyt psyykata itseäni olemaan sotkematta tunteiden miettimistä ja analysointia liikaa tähän hetkeen.

    Kiitos myös samoin, hauskaa päivää jne sinulle!

    ....vaaka horoskoopeiltas!?

    Äänestä

Mulla melko sama tilanne muutama viikko sitten. Ite 42, ja mies 29. Ja tässä sitä edelleen porskutellaan yhdessä.... mies vieny vanhempiensa luokse, serkut ja ex on tavattu. Negatiivisia kommentteja tullu ovista ja ikkunoista, eikä haittaa. Ainoa mikä minulle merkitsi oli äidin sanat; sama vaikka olisit sata vuotias, kunhan poika on onnellinen...ai että tuntui hyvältä!
Tiedän, että ihmiset tarkoittaa hyvää ja päläpälä, hittolainen, elä sinä täysillä, ota mitä saat, anna mitä haluat. Turha mietiskely johtaa vain epävarmuuteen ja sen mieskin huomaa. Ikä ei merkitse todellakaan tänään mitään, ikäkuilut on kurottu umpeen, rakkaus on se joka Jyrää! Ja jos teitä ei ole tarkoitettu yhteen, itket itkusi myöhemmin, tämä päivä on teidän!

Äänestä

Ota ilo irti elämästä ja pidä hauskaa niinkauankuin sitä kestää.

Äänestä

Minä 42 ja mies 30 suhde aluillaan, mutta haluan nauttia joka hetkestä jonka saan olla hänen kanssa kesti se sitten viikon tai vuosia.

Elämä on tarkoitettu elettäväksi ja jos ei edes uskalla kokeilla ei voi tietääkkään. Tunteitani en ole mietiskellyt, antaa nyt vain ajan kulua ja näyttää mikä on homman nimi

Juu, ja paikat rupsahtaa on olleet rupsallaan jo vuosia, kun olen synnyttänyt monta lasta, ja iho ei ole sitä palautuvinta luokkaa.

Äänestä
  • ihanaa huomata että muitakin on samassa veneessä:). Mua kyllä hirvittää välillä että mitä ihmettä se mussa näkee kun jokapaikassa pyörii nättejä nuoria naisia. Mutta oikeassa olette siskot....nautitaan niin kauan kun sitä piisaa....jos nyt ei nauti niin kaduttaa...ja päivä päivältä vanhenee....sitäpaitsi täähän tuntuu nuorentavan:))...hauskaa viikonloppua kaikille:)). Jos se horoskooppi kysymys oli mulle niin ei vaaka vaan leijona ja rotan vuosi....mies on vesimies ja jäniksen vuosi....luin jostain että jänis ja rotta voi mennä ihan överiks seksin suhteen:))...no menköön jos on mennäkseen. Teini tosiaan kun horoskooppejakin jo miettii:))

    Äänestä

  • teini taas kirjoitti:

    ihanaa huomata että muitakin on samassa veneessä:). Mua kyllä hirvittää välillä että mitä ihmettä se mussa näkee kun jokapaikassa pyörii nättejä nuoria naisia. Mutta oikeassa olette siskot....nautitaan niin kauan kun sitä piisaa....jos nyt ei nauti niin kaduttaa...ja päivä päivältä vanhenee....sitäpaitsi täähän tuntuu nuorentavan:))...hauskaa viikonloppua kaikille:)). Jos se horoskooppi kysymys oli mulle niin ei vaaka vaan leijona ja rotan vuosi....mies on vesimies ja jäniksen vuosi....luin jostain että jänis ja rotta voi mennä ihan överiks seksin suhteen:))...no menköön jos on mennäkseen. Teini tosiaan kun horoskooppejakin jo miettii:))

    käy mielessä ja sekin että nuoria somia naisia on paljon ja joka paikassa. Muta en minä tiedä kai tässä elämässä täytyy uskaltaa ja katsoa miten käy.

    Saahan sitä olla onnellinen ja nauttia tästä mitä saa kokea, itketään ja surraan sitten joskus jos sen aika tulee.

    Joskushan nämäkin voi onnistua, oma työkaverini on 52v ja hänen miehensä 36v joten isotkin ikäerot voi onnistua, ovat olleet yhdessä jo 10 vuotta.

    Juu, kaikkea sitä miettii horoskooppejakin :) Vaikka niillä ei ole mitään merkitystä siihen miten suhteet onnistuu.

    Hyvää jatkoa sinulle ja nautitaan elämästä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teini taas kirjoitti:

en olis uskonu että 32v saa 47v naisen pään ihan sekasin....niin vain kävi ja nyt painin tuskassa mikä on pelin periaate. Olen ihan tavis nainen en missään nimessä seksi pommi enkä kaunotar...virheitä on ja åaikat alkaa repsottaa. Ja mies tiukassa kunnossa ja niin komee. Välimatkaa on niin ettei voida nähdä usein mutta mese laulaa päivittäin. Olen hullaantunut mutta jotenkin varuillaan. Mies sanoo ettei halua eritellä tunteitaan ennenku tunnetaan paremmin, että meidän pitää tutustua. ja mä niin haluaisin kuulla kaikkee ihanaa. Ihanaksi kutsuu ja suukkoja lähettelee jne...tilanne käy välillä kuumana. Mutta jokin sanoo että pitäs vaan lopettaa ja unohtaa ennenku sattuu.....taas. Onko kokemuksia ???? Mieli ailahtelee onnesta masennukseen....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu