3 kysymystä

a) Uskotko tutustuvasi riittävästi mieheen varttitunnin small talk -keskustelun perusteella kahvilassa ?

b) Jos uskot, onko saamasi vaikutelma yhtä pitävä totuuden kanssa vai annatko mutu-tuntuman ratkaista ?

c) Mikä on älykkyysosamääräsi ?
5815
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ilmeisesti halutaan mielipide vain potentiaalisesta miesystäväehdokkaasta, ei muista tilanteista.

a) Jos mies poikkeaa radikaalisti omista tarpeista ihannemiehelle, vartti on riittävästi. Mikäli ei poikkea, toiset treffit tarvitaan.

b) Totuudella ei sinänsä ole merkitystä, sillä "totuus" on tässä tapauksessa hyvin, hyvin subjektiivinen asia. Otetaan esimerkiksi huumorintajuisuus. Jokainen - siis ihan jokainen - ihminen on mielestään huumorintajuinen. Olemmeko sitä mieltä, että kaikki tapaamamme ihmiset ovat huumorintajuisia? Emme todellakaan. Meidän näkemyksemme itsestämme voi poiketa suurestikin muiden mielipiteestä arvioijasta riippuen.

c) Mensan mukaan 144.

P.S. Kohdan b perusteella on ihan turhaa mainostaa itseään huumorintajuiseksi. :)

Äänestä
  • 15 min riittää näkemään, että ei kannata jatkaa.

    Monta kertaa tarvitsee tavata erilaisissa merkeissä, jotta tietää kannattaako alkaa seurustella.

    Totuus voi selvitä vasta vuodenkin kuluttua, jos koskaan.

    Koskaan en ole testejä tehnyt. Ei kiinnosta.

    Äänestä

pakit joltain naiselta johon itse ehkä ihastuit ??
Olette te miehet surkeita..kato peiliin ja mieti mikä oli ettet kelvannutkaan..vastaus löytyy ehkä sieltä!

Äänestä

Mutta kerro ihmeessä miksi haluat tämän asian tietää, onko se tärkeää sinulle?

a) varttitunnissa ei ehdi tarpeeksi tutustua, kaikki miehet ovat järjestäin mukavan ja kiinnostavan oloisia jollain tavoin. No ehkä siinä ajassa ehtii varmistumaan sellaisesta ihmisestä joka on aivan erinoloinen ihminen, ei ole tullut kyllä vielä vastaan. Ehkä sellaisen tyypin hylkäisin joka harrastaa treffailua liian paljon eikä niin tosi tarkoituksella/nettiaddiktoituneet.


b) Olen etsimässä miestä vikoineen päivineen, ihmiset eivät koskaan ole täydellisiä eikä pidäkkään.

c) testattu ei ole, vaihtelee välillä leikkaa terävästi ja välillä kuuluu olla niinkun ei tajuaisikaan ihan kaikkea, niin on mukavampaa.

entä sinä samat kysymykset sinulle?

Äänestä

a) en usko että vartti riittää, mutta suurin osa miehistä se tuntuu riittävän koska osaavat jo silloin sanoa ettei kiinnosta enempää pitää yhteyttä jne.
itse selvitän siinä vartissa millainen ensivaikutelma saan ja se ei vielä kerro seuraako jatkoa tai ei, koska yleensä ensi treffeillä ei kumpikaan ole täysin oma itsensä.

b) vastaus tuli jo a:m kohdalla selväksi.

c) älykkyysosamääräni on sen verran riittävä etten tee hätiköityjä päätöksiä toisista ihmisistä
.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisille kirjoitti:

a) Uskotko tutustuvasi riittävästi mieheen varttitunnin small talk -keskustelun perusteella kahvilassa ?

b) Jos uskot, onko saamasi vaikutelma yhtä pitävä totuuden kanssa vai annatko mutu-tuntuman ratkaista ?

c) Mikä on älykkyysosamääräsi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu