YH-isät!

erikoisia! Ne hakee teistä naiset vaan piikaa ja lasten hoitajaa. Ja samaan aikaan deittaa täällä, salaa. Täällä ei todellakaan kannata uskoa, jos joku sanoo et on sinkku ja samalla lapset asuu kanssani. Kokemusta on.
112787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Täällä kaikki pelaa,ekkö sitä viel tiiä?

Äänestä

Oot varmman langennut ojasta allikkoon,kun uskot kaikkia. Itse oon ollu yh-isä jo 9v. kahden lapsen kans,eikä mitään hämminkiä. Enkä huoli enää akkaa ristikseni. deittailkaa vaan rauhassa.

Äänestä

Älä yleistä!!! Teet tosi väärin yleistäessäsi. Ei se tarkoita sitä että kun sulla on ollut huonoja kokemuksia että kaikki yh-iskät ois samanlaisia.Vaan kyllä heistäkin varmasti löytyy ihan kunnollisia
miehiä jotka hakee oikeasti sitä rakkautta eivät
piikaa tai lapsenvahtii.Ja eiköhän niitä erikoisia löydy kaikenlaisista ihmisistä oli sit lapsia tai ei . Joten josko ei yleistettäis siitä kun ei seuraa kuin pahaa mieltä niille joita yleistys koskee.Oon pahoillani sun huonoista kokemuksista mutta se ei oikeuta tuottamaa pahaa mieltä toisille.

Äänestä
  • teillä on nuo käsitykset hieman päin p:tä nytten...yh on MYÖS sinkku, koska sinkku tarkoittaa ettei ole suhteessa vaikka lapsia löytyy. yh joka on sinkku tai sinkku joka yksin hoitaa lapset. menikö perille asti????

    Äänestä

  • yh ja sinkku kirjoitti:

    teillä on nuo käsitykset hieman päin p:tä nytten...yh on MYÖS sinkku, koska sinkku tarkoittaa ettei ole suhteessa vaikka lapsia löytyy. yh joka on sinkku tai sinkku joka yksin hoitaa lapset. menikö perille asti????

    Hei sulle kyllä minä tiedän mitä yh ja sinkku tarkoittaa. Itse olen entinen yh-sinkku äippä . Nykyään yh-seurusteleva äippä .Joten ei ne mulla oo sekaisin ja pääasiahan minulla oli puolustaa sorrettuja joten josko ei takerttusta vähemmän tärkeisiin juttuihin:)vaan asian ytimeen .vaikkakin hyvähän se oli tehdä tuokin selväks niille jotka eivät tuota yh-sinkku systeemi tiedä vaikkakin jotkut on sitä mieltä että sinkuiks sanotaan vain lapsetomia yksin eläjiä.Mutta mitä välii miksikä sanotaan onhan meil nimet keksitty joilla voidaan toisiamme kutsua tai nimimerkkejä esim täällä.

    Äänestä

  • yh ja sinkku kirjoitti:

    teillä on nuo käsitykset hieman päin p:tä nytten...yh on MYÖS sinkku, koska sinkku tarkoittaa ettei ole suhteessa vaikka lapsia löytyy. yh joka on sinkku tai sinkku joka yksin hoitaa lapset. menikö perille asti????

    sinkku ole. Sinkkuhan on peräisin englannin kielen sanasta single, siis yksin oleva. Miten siis lasten kanssa elävä voi olla sinkku. Miksi sitä kaunisteleemaan, koska sana yh kertoo tilanteen, niin kuin se oikeasti on.

    Terveisin yh, mutta ei sinkku eikä myöskään suhteessa oleva

    Äänestä

Minä en edes harkitsisi sitä että jättäisin kotityöt naisen vastuulle saati sitä että laittaisin omat lapseni jonkun vieraan hoidettavaksi.

Alkuperäinen kirjoittaja tekee oman kokemuksensa perusteella aika rankan yleistyksen.

Samaa logiikkaa noudattaen minäkin voisin kirjoittaa että kaikki naiset ovat ihania :-)

Äänestä

mä en ainakaan hae piikaa vaan tosi suhdettaa.. vitun ÄMMÄ!

Äänestä

ex mieheeni heh heh

Äänestä

Jos mies on saanut huoltajuuden, niin on hänen täytynyt käydä käsittämättömän tarkka seula läpi. Siinä seuloutuu kyllä henkilöt, jotka eivät TODELLAKAAN tarvitse mitään piikaa. Me YH-isät olemme isien valiojoukkoa. Parhaita isiä!

Äänestä
  • Selailin näitä sivuja kun oli tuo isänpäiväkin.itse olen yh-äiti.Tyttäreni ei ole koskaan tavannut isäänsä.Hän "nosti kytkintä" pari päivää sen jälkeen kun ilmoitin odottavani lasta.Oltiin oltu reilu pari vuotta yhdessä.Hän vain sanoi,että hankkiudu lapsesta eroon tai kasvata lapsi yksin.tyttö täyttää joulukuussa 3 vuotta.
    Nyt kysyisin onko teidän joukossa sellaisia isiä jotka on joutunut tälläisen tilanteen eteen.Eli onko jollekin käynyt niin että naispuolinen onkin "kyllästynyt" vastuuseen ja jättänyt kaiken taakseen ja häipynyt?
    Ja mitä kertoa lapselle kun alkaa kysellä asioista?
    Ja näillä palstoilta olen lukenut,että tästäkin valtakunnasta löytyy todella uhrautuvia miehiä.Olette tosi Miehiä isolla M:llä.Miksi minun tyttöni isä ollutkaan tuollainen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


on aika kirjoitti:

erikoisia! Ne hakee teistä naiset vaan piikaa ja lasten hoitajaa. Ja samaan aikaan deittaa täällä, salaa. Täällä ei todellakaan kannata uskoa, jos joku sanoo et on sinkku ja samalla lapset asuu kanssani. Kokemusta on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu