Filatov oikeuteen

kumppaneineen ihmisoikeuksia rikkovan orjatyölain tekemisestä.Se olisi oikein.
4233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja myös asiaan muut vaikuttaneet.

Äänestä

Ja samaan paikkaan vois laittaa Demarit, Kepulaiset, Kokkarit ja Perssuomalaiset, KD:t ja RKP:n. Ja Vasemmistoliiton, AKAVAN, Superin ja Tehyn, AKT:n, Mol:in ja monet muut..

Äänestä
  • on tilaa punikeille.

    Äänestä

Filatohvi ei ole muuta kuin kulissi, jonka takana todelliset vallankäyttäjät puuhastelevat; näitä ovat mm. työministeriön (ja nykyisen elinkeinoministeriön) nimettömät virkamiehet, joiden taloudellisista sidoksista ei tiedä erkkikään. Vai etkö ole vielä huomannut, että Jaakonsaaren, Filatohvin ja Cronbergin aikana on jatkettu ihan samoja projekteja ja suunta on pysynyt ministeristä huolimatta täysin identtisenä. Kuvitteletteko, että yksi nainen kykenee pitämään käsissä koko laajaa työvoimaministeriön toimintaa?

Herätkää jo suomalaiset! Älkää olko noin s*atanan puusilmäisiä. Jos työttömien viha koskaan mihinkään puolueseen tai liikkeeseen realisoituu, aivan ensimmäinen teko olisi käydä virkamiesten kimppuun. Koska kyseessä on selkeästi poliittinen virka, jossa tehdään poliittisesti värittyneitä päätöksiä, virkamiesten taustat tulisi selvittää ja ministeriön avainhommista tulisi tehdä samaan tapaan vaaleista riippuvaisia kuin kansanedustajienkin. Tämän jälkeen loppuisivat taatusti typit, sypit ja muut sen sellaiset turhuudet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Retkuilija kirjoitti:

kumppaneineen ihmisoikeuksia rikkovan orjatyölain tekemisestä.Se olisi oikein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu