heip! olen 17 v tyttö lahdesta, ja oon jo pitkään etsinyt omaa urheilulajiani. tiedän että nyt on aika myöhäinen ajankohta aloittaa, mut luistelua oon ajatellut jo monesti.. mut onko tietoa paljonko maksaa jos haluaa muutamanki kerran viikossa harjoitella? ja onko mahdollisuuksia, kun käyn iltakoulua ja siis ilta-aikaan 15-20 ei oo mahdollista harjotella? kiitti :)
haluaisin aloittaa
luistelun
6860
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Luistelun"?
Siis mitä luistelua ajattelit?
taitoluistelua
Kukaan ei voi vastata tuohon, tiedätkö miksi...? Emme tiedä missä asut. Soittele siis vaan kotikaupunkisi seuraan/seuroihin ja kysy sieltä.
Mainitsithan mistä olet, Lahdesta =)
Eli siis, soita vaan rohkeasti ja kysy, luistelu on aivan ihana harrastus =)
ehkä paikkakunnan luisteluseuran luistelukoulusta löytyisi aikuisluistelijoille oma ryhmä. maksaa harrasteena parisataa vuodessa ja yksinluistelu satasen kuussa plus luistelupuku ( alkuun käy ihan verkarit)lisensi ja oma ohjelma maksaa paljon. on myös aikuis-muodostelmaluistelu joukkueita tullut lisää.(tasokin on aloittelijoitten luokkaa). että ota niskasta kiini ja kokeilemaan. ikinä ei ole liian myöhäistä harrastetason listelua aloittaa!
ÖÖÖ tuskin kyllä enää 17 vuotiaana pääsee kilpailemaan. etkä tarvi luistelupukua jos se on vaan harrastus.