Rusketus

sleepless

Hei!

Minulla on ongelmana kesästä jääneet vahvat rusketusraidat.
Juhlia on tulossa ja tarkoitus käyttää olkaimetonta toppia. Olen pari kertaa käynyt solariumissa ja sehän toki ei rajoja poista. Salariumiahan saa käytää max. 20 kertaa vuodessa ja ei koskaan samana päivänä kahta kertaa tai kun on ottanut aurinkoa. Mutta kuinka kauan olisi hyvä pitää väliä kertojen välillä?

Varasin loppuviikkoon ajan spray rusketukseen. Jossain keskustelussa puhuttiin että se lähtee äkkiä ja laikkuina pois. Studiolla puhuttii 6-12pvä:n kestosta. Onko siitä huonoja kokemuksia ihmisillä jotka ovat noudattaneet ohjeita? (Kuorineet vartalonsa ja rasvanneet sen öljyttömällä rasvalla.. jne)

5

871

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • njskb jkea

      ei todellakaan ole huonoja kokemuksia!! itse olen käynyt monta kertaa (koukkuun jäänyt;) ja aina on todella tasainen, eikä lähde pois "laikkuina" ei ole myöskään kellertävä, niin kuin jotkut itseruskettavat. nätti ja luonnollisen näköinen, suosittelen!!

      • käynyt hän on

        niin missä ja millä aineela sinut on rusketettu. mulla aina ollut kans ihan keltanen ja läikikäs


      • ..kesät talvet:)
        käynyt hän on kirjoitti:

        niin missä ja millä aineela sinut on rusketettu. mulla aina ollut kans ihan keltanen ja läikikäs

        voih, kun en muista ainetta nimeltä... se on turussa hansakorttelissa sijaitseva liike.. en muista sitäkään nimeltä (asiat muistan nimiä en ;) mutta se on sisustukseltaan pinkki. ja niitä aineita oli vahvuuseroja. se mitä minulle suihkulla laitetaan (se on kaikille aina sama, näin ymmärsin) on 10% mutta kotiin voi ostaa kahta eri miedompaa vahvuutta, kotihoitotuotteiksi.. noh, en nyt tiedä auttoiko yhtään, mutta yritän muistaa katsoa ensikerralla kaikki nimet, ja ilmoittelen sitten :)


    • afsdfsd

      Terveellisempi taitaa olla kun solarium

    • Mytan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      67
      512
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      440
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      422
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe