Rusketus

sleepless

Hei!

Minulla on ongelmana kesästä jääneet vahvat rusketusraidat.
Juhlia on tulossa ja tarkoitus käyttää olkaimetonta toppia. Olen pari kertaa käynyt solariumissa ja sehän toki ei rajoja poista. Salariumiahan saa käytää max. 20 kertaa vuodessa ja ei koskaan samana päivänä kahta kertaa tai kun on ottanut aurinkoa. Mutta kuinka kauan olisi hyvä pitää väliä kertojen välillä?

Varasin loppuviikkoon ajan spray rusketukseen. Jossain keskustelussa puhuttiin että se lähtee äkkiä ja laikkuina pois. Studiolla puhuttii 6-12pvä:n kestosta. Onko siitä huonoja kokemuksia ihmisillä jotka ovat noudattaneet ohjeita? (Kuorineet vartalonsa ja rasvanneet sen öljyttömällä rasvalla.. jne)

5

849

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • njskb jkea

      ei todellakaan ole huonoja kokemuksia!! itse olen käynyt monta kertaa (koukkuun jäänyt;) ja aina on todella tasainen, eikä lähde pois "laikkuina" ei ole myöskään kellertävä, niin kuin jotkut itseruskettavat. nätti ja luonnollisen näköinen, suosittelen!!

      • käynyt hän on

        niin missä ja millä aineela sinut on rusketettu. mulla aina ollut kans ihan keltanen ja läikikäs


      • ..kesät talvet:)
        käynyt hän on kirjoitti:

        niin missä ja millä aineela sinut on rusketettu. mulla aina ollut kans ihan keltanen ja läikikäs

        voih, kun en muista ainetta nimeltä... se on turussa hansakorttelissa sijaitseva liike.. en muista sitäkään nimeltä (asiat muistan nimiä en ;) mutta se on sisustukseltaan pinkki. ja niitä aineita oli vahvuuseroja. se mitä minulle suihkulla laitetaan (se on kaikille aina sama, näin ymmärsin) on 10% mutta kotiin voi ostaa kahta eri miedompaa vahvuutta, kotihoitotuotteiksi.. noh, en nyt tiedä auttoiko yhtään, mutta yritän muistaa katsoa ensikerralla kaikki nimet, ja ilmoittelen sitten :)


    • afsdfsd

      Terveellisempi taitaa olla kun solarium

    • Mytan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      21
      2644
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      105
      2570
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1374
    4. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      94
      1281
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      125
      1281
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      304
      1250
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      22
      1007
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      13
      991
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      979
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      60
      897
    Aihe