Hei!
Minulla on ongelmana kesästä jääneet vahvat rusketusraidat.
Juhlia on tulossa ja tarkoitus käyttää olkaimetonta toppia. Olen pari kertaa käynyt solariumissa ja sehän toki ei rajoja poista. Salariumiahan saa käytää max. 20 kertaa vuodessa ja ei koskaan samana päivänä kahta kertaa tai kun on ottanut aurinkoa. Mutta kuinka kauan olisi hyvä pitää väliä kertojen välillä?
Varasin loppuviikkoon ajan spray rusketukseen. Jossain keskustelussa puhuttiin että se lähtee äkkiä ja laikkuina pois. Studiolla puhuttii 6-12pvä:n kestosta. Onko siitä huonoja kokemuksia ihmisillä jotka ovat noudattaneet ohjeita? (Kuorineet vartalonsa ja rasvanneet sen öljyttömällä rasvalla.. jne)
Rusketus
5
795
Vastaukset
- njskb jkea
ei todellakaan ole huonoja kokemuksia!! itse olen käynyt monta kertaa (koukkuun jäänyt;) ja aina on todella tasainen, eikä lähde pois "laikkuina" ei ole myöskään kellertävä, niin kuin jotkut itseruskettavat. nätti ja luonnollisen näköinen, suosittelen!!
- käynyt hän on
niin missä ja millä aineela sinut on rusketettu. mulla aina ollut kans ihan keltanen ja läikikäs
- ..kesät talvet:)
käynyt hän on kirjoitti:
niin missä ja millä aineela sinut on rusketettu. mulla aina ollut kans ihan keltanen ja läikikäs
voih, kun en muista ainetta nimeltä... se on turussa hansakorttelissa sijaitseva liike.. en muista sitäkään nimeltä (asiat muistan nimiä en ;) mutta se on sisustukseltaan pinkki. ja niitä aineita oli vahvuuseroja. se mitä minulle suihkulla laitetaan (se on kaikille aina sama, näin ymmärsin) on 10% mutta kotiin voi ostaa kahta eri miedompaa vahvuutta, kotihoitotuotteiksi.. noh, en nyt tiedä auttoiko yhtään, mutta yritän muistaa katsoa ensikerralla kaikki nimet, ja ilmoittelen sitten :)
- afsdfsd
Terveellisempi taitaa olla kun solarium
- Mytan
Mytanilta löytyy rusketuspillereitä, jotka edistävät rusketusta ilman aurinkoa.
http://hyvinvointishop.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3743214Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151526En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33857