mitä päälle?

päärynä2

olen 173 pitkä. painan 64. ongelma on se että alavartalo on lihava ja löysä verrattuna ylävartaloon. housut kokoa 38 ja paidat 34(xs). ja tietenkin se pieni aa-kuppi. miten voi pukeutua etten näytä ihan idiootilta vai onko se edes mahdollistakaan :)

2

493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häivytä huonoja

      Hei! Kyllähän sinun mallisesi ihminen voi pukeutua hyvin. Yhdellä kaverillani on juuri kuvailemasi kaltainen vartalo ja hyvältä näyttää. Hänellä on usein tummat, yksinkertaiset housut (saa alavartalon näyttämään pienemmältä eikä vedä huomiota siihen) ja yläosassa jokin kiva kaulus, kaulaliina, koru tai muu katseenvangitsija. Yläosat ovat useimmiten lantion peittäviä villatakkeja. Niissä on se hyvä, että etuosan avonaisuus luo pystysuoran viivan, joka virtaviivaistaa siluettia, eikä lantion leveyttä huomaa kun ei ole yhtenäistä vaatetta joka menisi lantion reunasta toiseen vaan linja rikkoutuu keskeltä. Ainakin tällainen tyyli siis toimii!
      Varmaan myös kaikki povea korostavat topit sopisivat, ja yleisneuvona että alaosan kannattaa aina olla tummempi ja tylsempi kuin yläosan.

    • lohduttaa,

      niin monet miehet pitävät vartalotyypistäsi. Pienet rinnatkaan eivät silloin haittaa, kun huomio kiinnittyy kapean yläosan ja leveän alaosan ihanaan kontrastiin. Myös hameiden ja mekkojen käyttö auttaa pulmassasi. Ne saavat olla napakoitakin, jos haluaa. Silti vartalosi näyttäisi hyvältä. Vaikka uskon sinun näyttävän hyvältä housuissakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3956
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1879
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1354
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1286
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1165
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1021
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      941
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      331
      894
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      881
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      872
    Aihe