Mistä apua sanoittamiseen?

niin eli niinkuin otsikkokin sanoo, niin olisikos netissä jotain linkkejä, joissa olisi apua omien biisien sanoittamiseen??

~kiitos jo etukäteen...~
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Parhaimmat ideat löytyy omasta päästä tai siitä, mitä näkee, kokee, yms.. Tai mitä mieltä on jostakin asiasta. Kun saat jonkun loistavan ajatuksen, kirjoita se ylös johonkin. Mä saatan kirjoittaa ihan vaan yksittäisiä sanoja, lauseita tai riimipareja muistiin. Niitä muistiinpanoja voi sitten käyttää joskus inspiraatiovarastona. Ei kannata väkisin pusertaa jos ei yksinkertaisesti meinaa syntyä mitään. Ideat voi jättää hautumaan ja kypsymään. Ei mullakaan ole oikeastaan vielä yhtäkään kunnollista kokonaista sanoitusta. Pelkkiä muhivia raakileita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maazzyu kirjoitti:

niin eli niinkuin otsikkokin sanoo, niin olisikos netissä jotain linkkejä, joissa olisi apua omien biisien sanoittamiseen??

~kiitos jo etukäteen...~

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu