Kärppä olut

Onko tullut kauppoihin Kärppä olutta kun en oo vielä nähnyt ja ei viitsi joka kauppaa kierrellä.?
81149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

sitä saa :D ainaki vielä eilen oli :) Mitähän erikoista niissä on? Muutako etiketti? Tuskin mittään? :)

Äänestä

Eli ainakin S-marketissa oli iso lava. Ja veikkaan, että eiköhän tuota jo joka kaupasta löydy, pikku kauppoja lukuunottamatta.

Äänestä

Kokkokankaalta Kirsikasta ainaki saa ja hinta oli 1,30e per pullo.. :))

Äänestä

ykkösessä 1,25 pullo

Äänestä

kivirannan k-kaupasta ainakin löytyy :)

Äänestä
  • varmaan maksoi 2e pullo siellä.

    Äänestä

  • ........ kirjoitti:

    varmaan maksoi 2e pullo siellä.

    Onko hinnalla mitään väliä, ku menekki on taattu. Siellähän menee kaupaksi vaikka vesi, jonka etiketissä on merkintä 4,7%.

    Äänestä

  • Sm3tana kirjoitti:

    Onko hinnalla mitään väliä, ku menekki on taattu. Siellähän menee kaupaksi vaikka vesi, jonka etiketissä on merkintä 4,7%.

    maksaisitko ite kaljapullosta 2e jonka kyljessä on kärppäetiketti? minä en ainakaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä saa kirjoitti:

Onko tullut kauppoihin Kärppä olutta kun en oo vielä nähnyt ja ei viitsi joka kauppaa kierrellä.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu