M:naisten märkäpuku

harrastelija...

Hei

Myisin jollekin tarvitsevalle Mares naisten kaksiosaisen märkäpuvun, 7mm paksua ja erittäin hyvässä kunnossa, vähän käytetty. Koko on 38, mutta siihen en luottaisi vaan mielestäni sopii paremmin pienemmälle. Kun puvun olen itselleni aikoinani hankkinut, olin suurinpiirtein 166cm/52cm kokoinen ja hyvä oli...riippuu tietenkin ruumiinrakenteesta, mutta suht tiukkahan sen kuuluukin olla. Hintapyyntö olisi 80€ postikulut (matkahuolto).

Lisätietoja annan mielelläni ja valokuviakin löytyy, jos jotakin kiinnostaa...ilmoittakaa vaan yhteystietojanne, niin sovitaan asiasta!

6

1730

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puku haussa

      Muistatko tarkemmin mallin nimeä, vuosimallia? Minkätyyppiset kaksi osaa (kokohaalari/hihaton haalari, takki/shorty)?

      • ap...

        Valmistaja on Mares, mutta mallin nimeä en tiedä/muista, valitettavasti. Puku on hankittu muistaakseni 1997 Turusta alan liikkeestä, että vanha on. Iästään huolimatta mielestäni erittäin hyvässä kunnossa. Kasvoin siitä nopeasti ulos ja siitä saakka se on roikkunut varastossa odottaen että saisin sen aikaiseksi myytyä. Koska kerkesin sitä hyvin vähän aikaa vaan käyttämään, niin puvulla on sukellettu vain joitain kymmeniä kertoja, jos sitäkään.

        Puku on siis kaksiosainen. Toinen osa on hihaton täyspitkä haalari, jossa toisessa olkapäässä tarrakiinnitys. Toinen osa on pitkähihainen, hupullinen osa, joka kiinnitettään tarralla haaravälistä ja sulljetaan edestä vetuketjulla huppuun asti. Väritykseltään musta/vihertävä.

        Itse olen aikoinani ollut erittäin tyytyväinen pukuun. Pukua on myös pidennetty alan liikkeessä, koska kasvoin noepasti pituutta. En kylläkään sillon huomannut että puku olisi kooltaan mitenkään muuttunut. Puvun sisäpuolella on liimatahra, joka on todennäköisesti tullut juuri kyseisestä operaatiosta. Liimatahra ei tunnu kuitenkaan iholle mitenkään.

        Voin laittaa illemmalla mittoja puvusta, kunhan pääsen töistä kotiutumaan.

        Ilmoittele jos kiinnostuit! Voin laittaa myös sähköpostiisi kuvia puvusta, jos haluat.


    • ap...

      Elikkäs...

      Sekä haalariosa että takkiosa ovat kokoa 38.

      Takki on mitoiltaan:

      kainalo-hihansuu 42cm
      olkapää-olkapää 42cm
      kainalo-helma 35 cm

      haalari on mitoiltaan:

      haara-nilkka 65cm
      nilkka-olkapää 130cm


      Ja nyt täytyy korjata alkuperäistä tiedonantoa, puku ei ole Mares merkkinen vaan Ursuit, anteeksi ajatusvirhe:/

      • Puku haussa

        Valitettavasti tuo puvun malli ei ollut sellainen, mitä olen etsinyt.


    • puku....

      Onko puku mennyt?

      • ap...

        Kyllä on puku vielä myynnissä!

        Olin jo hetkeksi unohtanut koko suomi palstan:) Onneksi muistui tänään mieleen, kun oli tullut lisää kyselyitä:)

        Kaipaatko lisätietoja tai muuta?

        ilmoittele!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      182
      7598
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      89
      3741
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      128
      3654
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      87
      2950
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      47
      2476
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      118
      2468
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      136
      2004
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      57
      1424
    9. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      381
      1343
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      59
      1342
    Aihe