heips. elikkäs olen ensiviikon loppuna tulossa yksin junalla etelä suomesta käymään rovaniemellä ja tarkoitus olisi yksi yö olla hotellissa... onko aseman ja kaupungin keskustan lähellä hotellia jonne pääsee ala ikäinen itse "ostamalla" huoneen yöksi..?
jos niin kuinka pitkä matka on asemalta?..
netti sivua?
ajattelin tulla ihan teiltä asiantuntijoilta kysymään kun itse en oikein löytänyt netistä mitään :(
ja se että jos juna esim, on rovaniemell
jotain aamu 10 aikaan tai sitten illalla 6 aikaa että pääsee sinne hotellii milloin vaan kun juna on tullut...
kiitos kaikille vastaajille :)
jos niin kuinka pitkä matka on asemalta?..
netti sivua?
ajattelin tulla ihan teiltä asiantuntijoilta kysymään kun itse en oikein löytänyt netistä mitään :(
ja se että jos juna esim, on rovaniemell
jotain aamu 10 aikaan tai sitten illalla 6 aikaa että pääsee sinne hotellii milloin vaan kun juna on tullut...
kiitos kaikille vastaajille :)
Vastaukset 6
Vanhimmat
NIIN ETTÄ JUNA MILLÄ TULISIN LÄHTEE PERJANTAINA 8.2.08 KLO.19.34 JA OLISI SITTEN ROVANIEMELLE KLO.22.44 ETTÄ SEN JÄLKEEN TAKSILLA HOTELLILLE...
MAKSAAKO TAKSI ENEMMÄN JO TUOHON AIKAAN?
VOIKO SEN JOSTAIN TILATA ROVANIEMELLÄ?
Onko hotelleilla alaikärajavaatimuksia?
Ota huomioon, että joillakin hotelleilla voi olla alaikäraja huonevarauksen tekemisessä. Esimerkiksi jotkut hotellit, joissa on kasino, vaativat 21 vuoden ikää, jotta voi saada huoneen. Tiedustele asiakaspalveluvirkailijalta tai suoraan hotellista.
Eli otappa netistä hotellien numeroita ja ala soitella onko tuo mahdollista...
taksi... http://www.rovaniemenaluetaksi.fi/
ainahan tota voit tulla meille :P
hotellihuonetta varatessasi (ainakin hyvissä ajoin), että tulet myöhään. Hotellihuone pitää muistaakseni lunastaa saapumispäivänä klo 18:00 mennessä.
Täällä kai on vielä matkailusesonki. Varaa pian, jottet jää ilman. Eiks sulla olis ketään tuttua? Otappa muuten yöjuna ja tule vasta aamuksi.
Älä viitsi käyttää tuota elikkäs-aloitusta. Ikinä. Koskaan.
Hotellit tuskin iästä välittävät, kunhan asiakas maksaa majoituksensa heti tullessa.
Aseman lähellä on vain yksi matkailijakoti, hotelleista halvin on Rudolf, jota pyörittää Santa claus-hotelli. Varaukset ja avaimet sieltä heidän palvelustaan. Rudolf on keskustasta noin kilometrin päässä, suoraan Koskikatua ylöspäin.
Takseja on asemilla odottamassa aina kun junat tai muut kulkupelit saapuvat paikkakunnalle, tai tilaat omasi tuolta aluetaksin numerosta.
"Hotellihuone pitää muistaakseni lunastaa saapumispäivänä klo 18:00 mennessä."
Aivan, ellei erikseen ilmoita saapuvansa myöhemmin. Ilmoituksen voi tehdä varatessa tai vaikka samana päivänä kun on tulossa, ennen sitä kello 18:a.
Sullapa on hermot kireällä heti aamusta. Koeta jotenkin rentoutua.