Mitä mieltä olette naisesta joka on käynyt pienennyttämässä nenäänsä?
Plastiikkakirurgia
Nenänainen
14548
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En välttämättä arvosta. Jos menee nokka vinoon puhtaasti kosmeettisen leikkauksen seurauksena, niin sympatiaa ainakaan siinä tapauksessa en ihan välttämättä itsestäni löydä.
Mm. solusalpaajia joskus syöneenä tollaset on maailman viimeisimpiä juttuja. Toki voihan sitä varmaan nenäänsäkin korjailla, mutta eiköhän hyväksyntä itseään kohtaan pidä ihmisen löytää ihan itsestään viimekädessä. Tuskin kenelläkään luonnostaankaan sellaista kärsää on, että hevosetkin pillastuu.
nainen on varmaan nyt tyytyväisempi.
sillä perusteella se on hyvä juttu.
jos se tuntee olonsa paremmaksi niin mikäpäs siinä. Eihän se mun nokkani ole.
Tietämättä naisen taustoja ja motiiveja nenäleikkeukselle, en ajattele ko. operaatiosta oikein mitään.
Pitäisikö toiselle sitten kertoa jos on joskus ko. operaatiossa käynyt?
Jos mies vaikka näkee kuvan sinusta ¨leikkausta edeltävältä ajalta.
ennen kaikkea terveydellisistä syistä tehty ja siinä samalla sitten vähän rukattiin muutenkin. Esim. itselläni on nenässä vino väliseinä ja se haittaa hengittämistä (toinen sierain menee helposti tukkoon). Olen menossa leikkaukseen ehkä ensi kesänä.
Ei voi olla totta.:D
:
"Voihan sen
sanoa olleen 4.2.2008 klo 22.45
ennen kaikkea terveydellisistä syistä tehty ja siinä samalla sitten vähän rukattiin muutenkin."
Ei muuten ole suhde hyvällä pohjalla, jos ei edes tollasesta asiasta pystyis olemaan rehellinen alusta alkaenkin... Jos leikkaus on tehty puhtaasti turhamaisuussyistä, niin paskaaks siinä satuttamaan läheistä ihmistä vielä valehtelemalla leikkauksen syistä? Aivan naurettavia neuvoja sulla!:D Toki, jos leikkaus todella on puhtaan terveydellisistä syistä tehty, niin eri asia.
Hyvää päivää hei aikuiset ihmiset.
niin vitusti pieni valkoinen valhe. Herää nyt pahvi.
"Voi voi
kun sattuu 5.2.2008 klo 00.55
niin vitusti pieni valkoinen valhe. Herää nyt pahvi."
Joo no kyllä se ainakin muhun itseeni sattuis, jos sillä tavalla alentaisin itseäni läheisen ihmisen silmissä...
Koetin tossa lähinnä vaan ns. asettua sellaisen ihmisen asemaan, jolle on tehty nenäleikkaus ja joka esim. oikeaa pitkäkestoista ihmissuhdetta koettais rakentaa. Mietin sitä, miten itse reagoisin ja miten itse ajattelisin vastaavassa tilanteessa. Ihan ok. tottakai, jos joku pystyy elämään esim. sen 20- vuotta ( pitkäkestoisia suhteitahan kai ainakin suurin osa kuitenkin haikailee?) "pienoisen" nenäleikkaus-valheensa kanssa, mutta kyllä musta ihmisen itsetunnon aina edes sillä tasolla pitää olla, ettei tollasista tarvitse valehdella. Kikkakakkosten keksiminen tollasissa asioissa nyt vaan tuntuu vähän erikoiselta...
Kosmeettinen kirurgia ja erinäisten paikkojen korjailu on nykyisin aika arkipäivää. En mä sitä itseään sinällään itsessään tuomitse, mutta jos tollasiin operaatioihin ihminen (esim.) nyt ihan omaehtoisesti lähtee, en kyllä kauheasti välttämättä jaksa ymmärtää, että miksi sitä asiaa pitäis erityisesti sitten vielä salailla. Salailuhan kertoo häpeästä: siitä, että ihminen itsekään ei oikein hyväksy toimiaan ja sitä, että on käynyt operoimassa ulkomuotoaan. Eikö se turha häpeäminen nyt ainakin ole vähän noloa(?).
Luulis, että hävettäis, eikä olis erityisen kivaa sellanen valheellinen selittely aina vanhojen valokuvien ja entuudestaan tuttujen ihmisten kohdalla, mutta kukin toki tavallaan.
Toki tietty sitä nyt kaikille puolitutuille tarvitse välttämättä koko totuutta leikkauksistaan kertoa...
Sikäli kyllä siis samaa mieltä ed. "pahvittelijan" kanssa.
Kuitenkin ainakin erityisten selitysten keksiminen ja valehtehtelu kosmeettisista operaatioista tuntuis vähän oudolta.
Nenänainen on tosiaan tyhmä kuin tykinkuula.
leikkaukseen siksi, ettei kestä enää kaltaistesi koulukiusaajatyyppien jatkuvaa pilkantekoa nenästään.
... niin sitten ehkä voikin sanoa jotain järkevää. Jotkut jutut nyt vaan vaativat teurastajalla käyntiä ja se kuuluu pelin henkeen.