Liika onnellisuus !

Totuus ei pala *

Jos olet liiaksi onnellinen, se viestittää siitä että kaikki ei ole hyvin.
Liika onnellisuus on idiotismia.

6

330

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on myös

      sairaus.

    • ex-onnellinen

      Älä vahingossakaan sano kellekään että olet onnellinen jos sinusta sellaiselta tuntuu sillä vain idiootti voi olla onnellinen, kuten sanoit.
      Tänä päivänä, KUKAAN ei voi oikeasti olla onnellinen jos on terve pää.

      • Jussi Hämäläinen

        Esimerkki: Minulla on hyvät kengät. Olen onnellinen. Saan tietää että kengissä on syöpää-aiheuttavaa ainetta ja kengät ovat tehty lapsityövoimaa hyväksikäyttämällä aasiassa. Tieto lisää tuskaa. Siihen se onni jäi.


    • kirnauskis

      Näillä palstoilla alati olevat henkilöt EIVÄT todella VOIKAAN olla onnellisia, sillä ihminen joka on edes vähän tyytyväinen elämäänsä, ei notku yötä päivää tietokoneen ääressä. Hänellä on muutakin tekemistä.
      Haluan vierailijana tässä näin vain totuuden ilmoittaa. Näkemiin, harrastukseni ovat muualla kuin tietokoneen äärellä.

      • hunsvotti2

        Olen kirnanauskiksen kanssa samaa mieltä! Tyytyväiset ihmiset eivät täällä tai tukarilla notku ja harrasta häiriköintiä.


    • Ei ihminen voi olla liian onnellinen. Ihmisellä on taipumus tuhota hyvää. Esim. masennus tulee usein, kun ihmisellä on kaiki hyvin, koska olemme hyvää (rakkautta vastaan), alamme tuhota sitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3553
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2389
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2218
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1997
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1552
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1429
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1282
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1230
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1205
    10. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1189
    Aihe