Jos olet liiaksi onnellinen, se viestittää siitä että kaikki ei ole hyvin.
Liika onnellisuus on idiotismia.
Liika onnellisuus on idiotismia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
sairaus.
Älä vahingossakaan sano kellekään että olet onnellinen jos sinusta sellaiselta tuntuu sillä vain idiootti voi olla onnellinen, kuten sanoit.
Tänä päivänä, KUKAAN ei voi oikeasti olla onnellinen jos on terve pää.
Esimerkki: Minulla on hyvät kengät. Olen onnellinen. Saan tietää että kengissä on syöpää-aiheuttavaa ainetta ja kengät ovat tehty lapsityövoimaa hyväksikäyttämällä aasiassa. Tieto lisää tuskaa. Siihen se onni jäi.
Näillä palstoilla alati olevat henkilöt EIVÄT todella VOIKAAN olla onnellisia, sillä ihminen joka on edes vähän tyytyväinen elämäänsä, ei notku yötä päivää tietokoneen ääressä. Hänellä on muutakin tekemistä.
Haluan vierailijana tässä näin vain totuuden ilmoittaa. Näkemiin, harrastukseni ovat muualla kuin tietokoneen äärellä.
Olen kirnanauskiksen kanssa samaa mieltä! Tyytyväiset ihmiset eivät täällä tai tukarilla notku ja harrasta häiriköintiä.
Ei ihminen voi olla liian onnellinen. Ihmisellä on taipumus tuhota hyvää. Esim. masennus tulee usein, kun ihmisellä on kaiki hyvin, koska olemme hyvää (rakkautta vastaan), alamme tuhota sitä.