Ei jumatsukka.
Kaunottaren eka auto.
Se ei ole edes blondi, mutta...
Iltasanomat tänään:
Tuore Miss Suomi Satu Tuomisto vastaanotti ensimmäisen oman autonsa perjantaina ja romutti sen lähes samantien. ...
kolaroi Tuomisto autonsa suoraan liikennemerkkiin.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1486772
Kaunottaren eka auto.
Se ei ole edes blondi, mutta...
Iltasanomat tänään:
Tuore Miss Suomi Satu Tuomisto vastaanotti ensimmäisen oman autonsa perjantaina ja romutti sen lähes samantien. ...
kolaroi Tuomisto autonsa suoraan liikennemerkkiin.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1486772
Vastaukset 14
Vanhimmat
Olet oikealla palstalla ja oikealla asenteella liikenteessä.
Jep jep. Äijiksihän tämän palstan neitosia kommentoidaa, joten ei liene asiaa naisten logiikkaankaan.
Se tissien terveysvaikutusuutinen oli myös hauska, mutta pidättäydyn laittamasta sitä. Yritän vain tuojottaa ne 10 min. [Tauko.]
Tähyili yläilmoihin.. :DD
Noh, kukaan ei ole seppä syntyessään. On mullakin muutama sellainen läheltä-piti-tilanne ollut, että jos olisi pamahtanut niin olisin taatusti ollut lööpeissä.. "miten tää on edes mahdollista!?". Sitten myytinmurtajien ukkelit olisi yrittänyt sitä lavastaa uusiksi seuraavalla tuotantokaudella. Kaikki on mahdollista, kun ylivertainen huippukuski on ratissa ;)
Voidaanko tästä päätellä, että missi sopii paremmin rattimiehen morsioksi (vrt. Jenni Dahlman) kuin ratin taakse?
että kauniit naiset eivät osaa ajaa autoa.
MOT
joskus minusta tuntuu, että voisin melkein rakastaa Sinua. *punastuu*
Mielikuviin ei kannata rakastua. Sitäpaitsi Rouva Ratikka ei pitäisi siitä. ;-)
vähän tyhmältä, mutta välillä oot ihan killeri... (pusu) *punastuu taas*
Siis tuore MISSI kolaroi autonsa heti... Kuitenki nuoret miehet aiheuttaa selkeesti suurimman osan kolareista Suomessa. Mä ainakin naisena voin sanoa et itse en ole yhtään kolarointia vielä 27-vuoden ikään mennessä en ole tehnyt. Yksi missi ei tee musta sen tyhmempää vaikka nainen olenkin. Jostain syystä en samaistu enää teineihin.
vaan huomionhakuinen lapsentasolle jäänyt teinipissis. Ei ole mitään helvetin tekemistä naisten kanssa.
Minä en laske itseäni kuuluvan samaan sukupuoleen missien kanssa. Tai no, en ainakaan ajattele heitä NAISINA. Jos ylipäätään ajattelen heitä muina kuin huomionhakuisina pissiksinä.
mut siis ne missit on oikeesti iältään suurin osa vasta 18-vuotiaita. Eli ne on mun mielestä oikeesti vielä lapsia. Ei niiltä voi vielä odottaa aikuisen käytöstä. Mun suhtautumien on ennemmin äidillinen.
Nythän maailma on just sellainen kuin sen voi olettaa olevan. Mulle tää uutinen tuo sellaisen turvallisen lämpimän olon että tiedän ihan oikeasti kuinka tää maailmankaikkeus toimii ja että kaikki on just normaalia ja ennakoitavaa ... :D
tossa nyt niin kummallista on? Nuori ihminen, jolla on vähän ajokokemusta. Sen sorttisia nyt varmaan on kolaroinut miljoona muutakin.
että joku misukka saattaa olla tien päällä samaan aikaan, siinä voi olla henkikulta löyhässä