Jäykälle aloittelijalle?

Mitenköhän tällainen huonokuntoinen ja jäykkä ihminen, joka ei kumartuessaan saa sormenpäitä osumaan lattiaan mahtaa pärjätä pilateksessa? Onko ihan toiveajattelua kokeilla?
11955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Menin pilates tunnille viime viikolla ihka ensimmäisen kerran ja voin sanoa että oli todella ihanaa.
Liikkeet tehdään omaan tahtiin ja oman kunnon/notkeuden mukaan.
Suosittelen todella lämpimästi kokeilemaan, itse maltan tuskin odottaa seuraavaa tuntia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuntoilua aloittava kirjoitti:

Mitenköhän tällainen huonokuntoinen ja jäykkä ihminen, joka ei kumartuessaan saa sormenpäitä osumaan lattiaan mahtaa pärjätä pilateksessa? Onko ihan toiveajattelua kokeilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu