Naisilta neuvoja naisille

Moikka! Muutin juuri Roihin ja haluaisin kysellä neuvoja naisihmisiltä.
Missä olisi halpa ja hyvä kampaamo?ja parhaat vaatekaupat teidän mielestä? kiitos jos joku asiallinen vastaa.
51320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin riippuu aika paljon minkä ikäinen olet.
Sampokeskus ja Revontulikeskus, siinäpä ne vaatekaupat on. Hyvää ja halpaa kampaamoa ei ole olemassakaan, missään kaupungissa. HInnat nousee koko ajan vaikka kampaajat sai alvin pieniksi. Minulla kävi niin että kun kävin leikkauttamas hiuksia niin makso 26e seuraavalla kerralla makso 31e. 2kk oli väliä. En pidä enää mitään vakikampaajaa vaan kierrän ihan provoillakseni kampaajalta toiselle. En tiedä kenelle provosoin mutta yksikään kampaaja ei saa minusta ainakaan vakiasiakasta :) Hyvin ne kaikki on leikanneet ja värjänneet, hinnoissa on tosi suuria eroja. Esim. värjäyksissä on suuria eroja, lopputulos on kuitenkin sama...

Siitä vaan kokeilemaan!

Äänestä
  • Vaatekaupat on mitä on. H&M:ltä saa perus paskaa suht halvalla.
    Hyvä kampaaja on ainaki joku Taikataggu tai vastaava Rovakadulla ja Sampparin Hairlekiinissä on ainakin joskus leikattu hyvin.

    Äänestä

  • fgh-z kirjoitti:

    Vaatekaupat on mitä on. H&M:ltä saa perus paskaa suht halvalla.
    Hyvä kampaaja on ainaki joku Taikataggu tai vastaava Rovakadulla ja Sampparin Hairlekiinissä on ainakin joskus leikattu hyvin.

    Hairlekiinissa kävin kerran, samoin tyttäreni, ja tulos oli aivan jär-kyt-tä-vä molemmilla, ei missään nimessä sinne!

    Äänestä

  • Hiukset huivin alla piilossa kirjoitti:

    Hairlekiinissa kävin kerran, samoin tyttäreni, ja tulos oli aivan jär-kyt-tä-vä molemmilla, ei missään nimessä sinne!

    Ajattelin vaan, kun piti hiukset huivin alle piiloon laittaa.

    Meidän perheen naiset käyvät toisinaan Hairlekiinissä, koska siellä on hinta, ammattitaito ja asiakaspalvelu kohdallaan.

    Taisitte olla järkyttäviä jo mennessänne sisään?

    Äänestä

Ei ole mitää erityistä vaatekauppaa jota kehuisin. Riippuu tarpeesta, mitä on ostamassa. Liikkeitä ja valikoimaa on kyllä, urheilu ja ulkoilutekstiilit löytyy sport-liikkeistä, onhan niitä useampia ja lisäksi markettien urheiluosastot. Juhlavaatteet löytyy muutamasta keskustan liikkeestä ja päällepantavaa saa jokaisesta jotain mieleistä. Käynkin säännöllisesti naisporukalla kiertelemässä ja ostelen kun mieleistä löytyy.
Olen erään kampaamon vakkari asiakas ollut jo yli 10 v. Koska ei saa mainostaa niin kehoitan kokeilemaan muutamaa paikkaa, kyllä sieltä se paras löytyy. Lyhyen tukan kanssa käyb kampaajalla kerran kuussa. Tervetuloa Rovaniemelle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yks akka vaan kirjoitti:

Moikka! Muutin juuri Roihin ja haluaisin kysellä neuvoja naisihmisiltä.
Missä olisi halpa ja hyvä kampaamo?ja parhaat vaatekaupat teidän mielestä? kiitos jos joku asiallinen vastaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu