Kulmakorun pois ottamisesta

Shirogane

Heips :)

Kulmakoru on nyt olla möllöttänyt tuossa 1 ½ vuotta ja luulen (voi olla että kuvittelen, mutta anyway), että se on tuona aikana mystisesti "kieroutunut" tai jotenkin kasvanut hieman vinkkeliin. Eli ei kuitenkaan ole enää samassa kohdassa kuin ennen, nyt se on ikään kuin kulmakarvojen tiellä.

Joten jos otan sen pois niin kuinka kauan suunnilleen menee että se umpeutuu? Entäs tuleeko siihen mahdollisesti jonkinlainen patti, vai onko sekin täysin yksilöllistä? Täytyykö puhdistaa jotenkin erityisemmin?

Kiitän ja kuittaan. :)

3

511

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi sen pois ottaa,kunha ei ole tulehtunut muuten reikää jää mätää ja sen jälkee se on sitten kipeä jne..Kyllä sitä kannattaa vähän putsailla ettei sinne likaa mee/jää,avohaavahan se on.reikä menee umpee toisilla samassa päivässä korun pois oton jälkeen,toisilla ei ehkä koskaan.

    • asfjosadjf

      itsellni on ollut neljä lävistystä naamassa,ei niistä enää korut läpi mene mutta sili reijät näkyy oikein hyvin.eli ei välttämättä koskaan lähe kunnolla pois.

      • No itsellä on tällä hetkellä varmaa 10lävistyksen "reiät" naamassa,kaikki ovat ollees poissa yli vuoden ja osasta menee koru vieläkin läpi,osasta menis jos oikein jaksais tunkea ja osasta ei mene vaikka kuinka yrittäis,umpeutuminen on ihan yksillöllistä,ja reiän jälki himmenee ajan kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      54
      970
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      69
      771
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      65
      755
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      61
      731
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      47
      654
    6. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      62
      633
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      606
    8. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      603
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      78
      486
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      480
    Aihe