Mies on talutusnuorassa kun

kohtelee

huonosti. Olen muutaman kerran ilkeänä pompotellut toista ja kokeillut rajoja, ja toinen on totellut kuin koira.

Toinen ääripää on kun pidän miehestä, ja yritän olla kiltti, tämä juoksee karkuun.

dilemma: pitäisikö miestä kohdella joka tapauksessa huonosti? On hyvin omituista että nämä juoksevat perässäni vaikka vittuilen päin naamaa. Miksi he haluavat saada turpaan? Ja kyllä, olet typerä tehdessäni näin (useimmiten kännissä).

En vain käsitä miksi. Olisin mielelläni kiltti, mutta olen saanut itse turpaani monelta mieheltä, joten minusta on kasvanut kyyninen kusipää, joka ei ole ollut tosissaan kiinnostunut kenestäkään vuoteen.

amen.

7

1171

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihan miten vain

      Jokaisen ihmisen toki on sallittua pilata elämänsä kyynisyydellä ja katkeruudella. Esittämäsi asiat eivät kuitenkaan ole yleispäteviä.

      Minuun kiltteys tekee hyvän vaikutuksen, ja sillä voittaa sekä huomioni että kunnioitukseni. Kiltteydellä voi valloittaa sydämeni. Ilkeys ja pompottelu sen sijaan katkaisisivat orastavan suhteen kertalaakista.

    • ---------

      Kiitos

    • kunnon miehenä

      ihmettelee että mistä te aina niitä kusipäitä löydättekin :)

    • suoraa puhetta!

      Kyllä, miehiä pitää kohdella, miltein jopa vittuillen, eivät he sitä huomaa.

    • huomannut...

      Ihan saman.Tosin näitten talutettavien kanssa ei jaksa pitkään ja ne "fiksut ja itsenäiset" tosiaan lähtevät karkuun...Olen itse aikaisemmin seurustellut manipuloivan vanhemman miehen kanssa (vuosia sitten) ja mietinkin että huokuuko itsestä sellainen kylmyys että vaan ne äitiä vaille jääneet rassukat sitä haluaa/kestää.No kai se jotenkin käyttäytymiseen vaikuttaa kun ns.tietää ettei miehiin voi luottaa...Paitsi että voihan.Olen tullut henk. koht. siihen päätökseen ainakin tässä luottamus asiassa että se mihin en luota on ITSEENI!!Ja jos en voi luottaa itseeni (esim siihen että osaan valita kunnon miehen ja käyttäytyä) en voi luottaa muihinkaan.Se lapsena hoilattu sananparsi "oot itte se miksi muita haukut" pitää kohdallani hyvin paikkansa
      Eli minun ratkaisu on pysyä erossa vakavemmista suhteista kunnes olen käynyt läpi "elämänkertani" ja jotain siitä oppinut...Sitten se oikea (tai edes sinne päin...entinen minäni sanoisi) saa tupsahtaa eteen tai etsimällä löytyä

    • vielä nuori

      ja vietät aikaasi ikäistesi miesten seurassa. Siltä ainakin kuvailusi kuullostaa. Tuollainen käyttäytyminen kuuluu vielä kehittyvien persoonien hakuammuntaan; saavuttamaton kiinnostaa, päinvastaisuudet kiinnostaa...ainakin pinnallisesti. Yleensä tuollaisista aloituksista ei varsinaista parisuhdetta koskaan kehity.

      Kun vanhenet, viisastut ja alat ymmärtämään vuorovaikutustaitojen logiikkaan, tuollaiset ongelmat ´poistuvat itsestään.

      Toki on olemassa patologiasta tai kieroutunutta käytöstä, jossa esim. huonoitsetuntoinen nainen etsii alitajuntaisesti ranttumiestä ja he molemmat tyydyttävät jotakin epänormaalia tarvetta toisissaan. Mutta terveessa ihmissuhteessa vittuilua tai muutakaan typerää käytöstä ei pidemmän päälle siedetä. Ja siinä vaiheessa kun toisesta aidosti välitetään, vielä vähemmän.

    • pääsee helposti eroon tuolla ilkeälä pompottelulla.

      Tavallaan kostat nuo huonot kokemukset miehille jotka kohtelevat sinua hyvin.

      Toiset miehet pitää myös vaikeasti tavoiteltavista naisista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      77
      798
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      146
      775
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      57
      666
    4. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      25
      663
    5. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      654
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      634
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      44
      597
    8. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      531
    9. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      27
      521
    10. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      513
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      27
      506
    12. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      476
    13. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      403
      468
    14. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      79
      459
    15. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      30
      436
    16. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      63
      420
    17. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      29
      411
    18. En laita sulle viestiä

      Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii
      Ikävä
      39
      404
    19. Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä

      Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole
      Tanssii tähtien kanssa
      3
      400
    20. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      36
      392
    Aihe