Kun suutut, miten

käyttäydyt?

Kun suutut rakastamaasi naiseen, miten käyttäydyt?

9

615

Äänestä

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arska

      Thats it.

    • Mulla suuttumus/vihaisuus ilmenee yleensä ahdistuksentunteena enimmäkseen. Pystyn kyllä suuttuunkin "iha oikeesti" mutta se tapahtuu sellaisista asioista jotka on oikeasti vakavia ja satuttaa todella paljon... en ole parisuhteissani koskaan päässyt sille sattumisen tasolle, onneksi.

      Ja mä annan aikaa itselleni ja niille tunteille ja ajatuksille lähtemällä kävelylle jonka pituus korreloi aika pitkälti siihen kakan määrään. Joskus vartin lenkki on riittävästi, joskus sitten menee myöhään yöhön paluu. Tosin jos tiedän että on tulossa pitkä lenkki niin keitän kahvit mukaan ja teen voileipiäkin... Koska siinä suuttumuksessa on yleensä aika isosta asiasta kuitenkin kyse niin mulle kävelylenkki on ennenkaikkea aikalisä ja omalta osaltani sen jutun puimista.

      Toi olis normaali suuttumus. Jos asiat alkaa mennä huonommaksi ja vakavammaksi niin sitten astuu peliin silkka välinpitämättömyys. Silloin aletaan olla jo siinä pisteessä että tie erkanee kahteen suuntaan. Viimeinen on sitten salamalähtö pois toisen luota, kokonaan. Joitain juttuja en jää katteleen hetkeksikään liian kauan.

      • SengaSengana.

        Mutta et siis puhu/kerro missään vaiheessa mikä sinua suututtaa?

        Minä taidan muuttua jäätäväksi, ei-puhuvaksi, vetäydyn. Olen yrittänyt oppia puhumaan, mutta vaikeaa se on. Siis toi on, kun asia suututtaa oikeasti, iso asia.

        En ole pitkävihainen.


      • SengaSengana. kirjoitti:

        Mutta et siis puhu/kerro missään vaiheessa mikä sinua suututtaa?

        Minä taidan muuttua jäätäväksi, ei-puhuvaksi, vetäydyn. Olen yrittänyt oppia puhumaan, mutta vaikeaa se on. Siis toi on, kun asia suututtaa oikeasti, iso asia.

        En ole pitkävihainen.

        No kun mua ei suututa ellei joku väkisin pakota ja jos pakottaa niin silloin olen jo ennen suuttumustani kysynyt ja puhunut kyllä suuni puhtaaksi kymmeneen kertaan... :)


    • sarvikuonokas

      ja kysymyksiin vastaan yhdellä sanalla

      • SengaSengana.

        Anteeksi että vähän naurattaa.

        Yhdellä kaverilla on mies, joka ei puhu juuri mitään. Ja se muuten pitää myös mykkäkoulua. En olisi ikinä voinut uskoa, että mies, joka ei puhu, voi olla mykkäkoulussa, mutta olen tämän(kin) ihmeen nähnyt.

        Mykkäkoulussa on on niin paljon teatraalisia aineksia mukana, mm. kävelytyyli, ilmeet ja eleet. Kroppa puhuu, vaikka sanoja ei tule.

        Joo, en ole yhtään fiksumpi vihaisena, olen vain erilainen.


    • Karjaisen perkeleen, jolloin kiukku purkautuu. Sitten pyydän perkelettäni anteeksi ja aloitan keskustelun.

    • rakastamalleni naiselle.

    • -k32v-

      kuulemma lyö silmät tulta. sit varmaan jotain lyhyttä kommenttia.

      se menee aika nopeesti ohi. yleensä kiukun sais purkautuun jollain kävelyretkellä tms. jos ei muuten ala laantumaan.

      yleisestiottaen, tää ei suuttuis oikeen tosissaan juuri koskaan. aika harvoi juttui on, joiden takii jaksais suuttuu.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      8
      1000
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      946
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      929
    4. 53
      872
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      802
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      42
      756
    7. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      701
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      150
      687
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      55
      625
    10. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      566
    11. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      551
    12. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      514
    13. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      511
    14. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      487
    15. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      22
      466
    16. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      50
      448
    17. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      32
      440
    18. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      24
      430
    19. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      423
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      408
    Aihe