Ovat kohdanneet 3 kertaa, voitot 2-1 Niemiselle. Nieminen maanantaina listalla sijalla 27 ja Verdasco joko sijalla 29 tai 30.
Nieminen ollut kovassa kuumeessa ja voi olla että puhti kadoksissa ja hispaano vie. 2.kierroksella voittajalle vastaan voittaja ottelusta Baghdatis-Söderling. Puolivälierissä vastassa Nadal tai Hewitt. UK näyttää turnausta puolivälierävaiheesta lähtien. Toivokaamme Niemiselle kahta voittoa että saamme Jarkon kuviin.
Nieminen ollut kovassa kuumeessa ja voi olla että puhti kadoksissa ja hispaano vie. 2.kierroksella voittajalle vastaan voittaja ottelusta Baghdatis-Söderling. Puolivälierissä vastassa Nadal tai Hewitt. UK näyttää turnausta puolivälierävaiheesta lähtien. Toivokaamme Niemiselle kahta voittoa että saamme Jarkon kuviin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
jarkko voi joskus satunnaisesti näitä venkuloita voittaa jotka ovat hänen alapuolella atp-listalla, mutta siihen se jää, kuokkaan tulee taas viimeistään kierroksella 2 tai kolme, vaikka uskoisin että nyt pataan tulee jo ekassa matsissa koska vastustaja on niin lähellä atp-listalla.
voittoon voisi olla mahdollisuuksia jos vastustaja on sijoilla 40-123, ei muuten.
jarkko voitti top-30 kuuluvan pelaajan joskus vuonna 2001.
tasan 40 kpl vuosina 2001-2008, edellinen Australian avointen 4.kierroksella.
aivan turhanpäiväisiä lukemia, jokainen tennistä pelaava, on joskus voittanut urallaan aika korkeallakin olevia pelaajia.
tuo on virheellistä tietoa antava seikka.
enemmän olisi hyötyä kertoa siitä mihin nämä voitot ovat esim. johtaneet?
vastaus: ei mihinkään.
8 kertaa jake ollut pikkufinaalissa ja 7 kertaa niissä turpaan ja kerran voitto vastustajasta joka ennen ottelua meinasi luovuttaa finaalin, mutta päätti tulla rampana pelaamaan koska tiesi että jarkolla pyyhitään aina finaalissa lattiaa, tällä kertaa ei yhdellä jalalla pelaaminen tuonut voittoa.
yhteenveto. vaikka jarkko voittaisi jonkun nilkkiturnauksen lomatunnelmissa olevan pelaajan sijalta 17, niin oikeasssa turnauksessa samalta pelaajalta tulee pataan armottomasti. mitä jarkko on uralllaan voittanut?
vastaus: ei mitään, jos aucklandin pikkufinaalin rammanvastustajan voittamista lasketa.
Rotterdamin turnaus on poikkeuksellisen kovatasoinen. Fernando Verdasco on pirun kova
pelaaja,mutta välillä liian tempperamenttinen.
Ottelusta tulee ennätystasainen,joka voi kääntyä
kummalle tahansa.
2.kierroksella vastaan tulisi joko Söderling tai
Baghdatis. Eli ei kovin helppoa 2.kierroksellakaan.
Turnauksen kovatasoisuudesta kertoo se,että 1-sijoitettu Nadal kohtaa Dimitri Tursunovin.
Turnauksen 1.kierroksella myös nähdään ottelu
Tomas Berdych - Ivan Ljubicic!!!
Nieminen: "aion pitää pallot lyhyinä" Nieminen oli 3 päivää kuumeessa, torstai-lauantai. Maanantaina JN harjoitteli ensimmäistä kertaa sitten viime keskiviikon.
6-2,6-2 68 minuutissa. No, tämä tietää enemmän valmistautumisaikaa seuraavaan turnaukseen.