etkö ole muuta kuin stoora ja liimapalakki..

eikö tosiaan oo muuta keskustelun aiheita enää ku noi..stoorat ja liimapalakkitehas..rupiaa jo kyllästyy..ikäviä asioita,mutta onhan muutakin..
3432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kädäkkään, tota samaa sivutolkulla. Kevättä kohta pukkaa muualla, täällä eiko liimapalkii ja stooraa. Ei täällä enää muut viitsi käydä.

Äänestä
  • Täytyy ymmärtää että se on kaiken loppu kun sellu suljetaan!
    Kemijärvelle ei jää mitään, sitä kaikki ei ole vielä tajunneet!
    Joka kuvittelee että meno jatkuu kuten ennenkin, ei ymmärrä asiasta yhtikäs mitään.

    Äänestä

selviäminen kestää vuosikausia.

Ihmiseltä viedään kaikki, koti, työ, lapsuudenmaisemat, kaikki mihin on tottunut, ja mikä on tärkeää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


itä lapin mies kirjoitti:

eikö tosiaan oo muuta keskustelun aiheita enää ku noi..stoorat ja liimapalakkitehas..rupiaa jo kyllästyy..ikäviä asioita,mutta onhan muutakin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu