voiko joku auttaa

3tyttöäyhdenruumiissa

En ole syönyt kahteen päivään palaakaan makkarasta joka on jääkaapissa. Nyt on ilta tulossa ja makkara huutaa minulle koko yön... En saa unta mitä tehdä?

4

844

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eve84

      Miksi sulla on jääkaapissa makkaraa? Heitä roskiin jos et halua tulla syöneeksi sitä. Tai jos se on miehen tms. käske sen syödä se heti. Ei tommosia kannata pitää kiusaamassa.

    • sadf

      Heitä makkara roskiin ja osta paljon terveellistä ja vähäkalorista ruokaa, syö paljon vihanneksia. Suosittelen keittoja.

    • JuhaO

      Hei tytöt!

      Kerroppa kuinka sen makkaran kanssa kävi.
      Vieläkö se huutaa siellä?
      Miten on uniesi laita?
      Oletko saanut nukutuksi?

      -JuhaO-

      • Hyvänolon Inspis tmi

        Moikka! Olen Personal Trainer ja ravintovalmentaja omien asiakkaideni kansa käytän 30min säöntöä. Kun tulee joku mahdoton mieliteko odota 30 min ja tarkastele tunnetta. Onko tunne halu, nälkä vai jotain muuta? Jos 30min jälkeen edelleen sama himo syö makkara hyvällä omallatunnolla. Suosittelen että otat yhteyttä johonkin ravintovalmentajaan joka asuu paikkakuntasi lähellä. Hän suunnittelee sinun tarpeittesi mukaisen ravinto ohjelman ja kun on saatu perusruokavalio kohdalleen pienillä repsahduksilla ei ole väliä. Kunhan reosahduksen jälkeen palataan siihen suunniteltuun malliin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      219
      18279
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      93
      3936
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      57
      2386
    4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      29
      2072
    5. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      171
      1607
    6. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      288
      1596
    7. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      71
      1543
    8. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      166
      1466
    9. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      131
      1462
    10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1354
    Aihe