Mitä ihmiset näkevät ulkomaalaisissa???

Sopisiko tähän se teoria geenien sekoittumisesta, siitä että ihminen etsii erilaista/ulkomaalaista kumppania..?
12889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei siihen geenit vaikuta. Joitakin ihmisiä kiehtoo kaikki uusi ja erilainen, joskus jopa sairaalloisesti. Osa välttää ulkomaalaisia kuin ruttoa ja toisille ainoa kriteeri kiinnostumiselle on ulkomaalaisuus.

Äänestä

samaa juttua. Voiko naisten ulkomaalaisten miesten suosiminen tosiaan johtua pelkästään oletuksesta että heillä on isompi mulkku/parempia sängyssä. En keksi mitään muuta järkevää selitystä asialle: rahasta ja statuksesta tuskin on kysymys. Eikä aina kyllä mun mielestä mistään komeudestakaan: esim. Espoolainen muusikkoraiskaaja oli kuin suoraan synkimmästä viidakosta pölähtänyt apina mun mielestäni, ja naisia oli riittänyt ilman raiskaustakin.

Äänestä
  • Syynä on ainoastaan erilaisuus kuten edellä jo mainittiin. Ei niillä ulkomalaisilla ole sen isommat mulkut kuin suomalaisillakaan. Eivätkä he varmasti ole sen parempia sängyssä. Harjoitusta he tosin saavat huomattavasti helpommin kuin suomalaiset miehet. Suomalaiset naiset eivät ole vielä tottuneet ulkomaalaisiin, koska heihin törmää Suomessa kuitenkin suht. harvoin. Kiihko on hillitön ulkomaalaisen kävellessä vastaan. Tällaiset naiset ovat etelän matkoilla kuin lapset karkkikaupassa ja pilaavat normaalien suomalaisnaisten maineen. Onneksi suurin osa suomalaisista naisista on vielä järkeviä, eivätkä villiinny aivottomiksi apinoiksi pelkästä ulkomaalaisuudesta.

    Muistan taannoin lukiossa ollessani, kun luokallani oli brasilialainen vaihto-oppilas. Jätkä oli aivan ihmeissään, että mitä hän on tehnyt, kun ympärillä pörräsi tusina tyttöjä koko ajan. Kaveri oli normaali finninaamainen teini kuten suomalaisetkin, eikä edes keskivertoa komeampi.

    Äänestä

Minulla on tuore kokemus. Kulttuurishokki oli sellainen, että vaikka tunnen paljon mukavia ulkomaalaisia, niin tämä yksi järkytti ylimielisyydellään vähäksi aikaa.
Olen sitä mieltä, että tässä puhuu sattuma, niin kuin muissakin ihmissuhteissa. Jotkut vain sopivat toisilleen, toiset eivät.
Ihmisen luonne on kuitenkin se, joka ratkaisee - ei kansalaisuus.
Tunnen monia mukavia suomalaisia myös.

Äänestä
  • Minulla taas on järkyttäviä kokemuksia Suomalaisten naisten ylimielisyydestä! Varsin moni ihan oikeasti uskoo, että naiset ovat "kaksi kertaa fiksumpia kuin miehet", etenkin jos joku mies on armosta antanut hänelle työpaikan.
    Valitettavasti en voi kehuskella tuntevani montaakaan oikeasti fiksua suomalaista naista. Homma sortuu viimeistään idioottimaisen lapselliseen käytökseen. Taikauskoon ja muuhun humpuukimeininkiin.

    Äänestä

  • Rupi kirjoitti:

    Minulla taas on järkyttäviä kokemuksia Suomalaisten naisten ylimielisyydestä! Varsin moni ihan oikeasti uskoo, että naiset ovat "kaksi kertaa fiksumpia kuin miehet", etenkin jos joku mies on armosta antanut hänelle työpaikan.
    Valitettavasti en voi kehuskella tuntevani montaakaan oikeasti fiksua suomalaista naista. Homma sortuu viimeistään idioottimaisen lapselliseen käytökseen. Taikauskoon ja muuhun humpuukimeininkiin.

    Olen siis edelleen sitä mieltä, että luonne ja asenne ratkaisevat, ei syntyperä.
    Tästä yhdestä tapauksesta vaan järkytyin, kun ei ole ennen kohdalle sattunut ei ulkomaalaista eikä suomalaista vastaavaa.
    Ehkä itse provosoin kun en osaa olla ylimielinen kuten keskiverto, jos kerran siihen on totuttu?

    Äänestä

että se erilaisuus viehättää. Tummat on ihan innoissaan blondeista, koska kotiplaneetalla niitä ei ole.

Itsellä taas mustat hiukset ja ruskeat silmät saa puntit vipattaan. Ainii ja jaappaanialaiset muijat.

Äänestä
  • Ei se erillaisuus mulla ole japanilaiset naiset on vaan niin perkeleen hyvän näkösiä mutta en esim ole innoissani latino tai mustista naisista.
    Yksi nainen kuvaili mustia miehiä miehisemmiksi kuin suomalaiset miehet.
    Ihanan maskuliinisia ja lässyn lässyn...no joka tapauksessa se sen ihanan maskuliininen musta mies näytti isolta mutta otti takin pois niin se oli ku keskitysleiriltä ei lihaksia tai mitään, äänikin sellanen vikisevä käytös kyllä oli todella sikamaista mikä minusta muistutti suomalaista miestä.

    Äänestä

Olet oikeassa, lienee jossakin alitajunnassa erillaisuuden viehätys. Itse olen mies, naimisissa ei-suomalaisen kanssa. Paljon on nähty ja koettu, omana vankkana käsityksenä on ettei kansallisuudella tai rodulla ole väliä.

Äänestä

Mulla oli aina ollu periaate,että en ota ulkomaalaista miestä,ihan vain kulttuuri erojen vuoksi. Lomaillessani naureskelin turisteille,jotka lankesivat näihin gigoloihin..
Kunnes tapasin nykyisen espanjalaisen mieheni.
Suurin osa ulkomaalaisista hakee vain seksi seuraa tai "elättäjää" perheellensä se on valitettava fakta.. valitettavaa on myös se,että suurin osa naisista uskovat kaiken mitä nämä etelän-miehet puhuvat. Se on se intohimo,uskomaton kiihko minkä nämä miehet saavat aikaan.. sellaista ei pysty suomalaisen miehen kanssa kokemaan..tai en minä ainakaan.

Äänestä
  • Kokemuksesta voin sanoa, että eipä siinä oikeastaan eroa ole, onko minkämaalainen tahansa.

    Äänestä

  • näin sen näen kirjoitti:

    Kokemuksesta voin sanoa, että eipä siinä oikeastaan eroa ole, onko minkämaalainen tahansa.

    Minulle ulkomaalaisen kanssa avioituminen oli mmaailman luonnollisin juttu. Luonteet natsas ja kemiat synkkasi. Jos näin olisi tapahtunut suomalaisen kanssa olisin tällä hetkellä suomalaisen vaimo. Ollaan usein kavereitten kanssa juteltu mitä selviä eroja suomalaisten ja ulkomaalaisten miesten välillä on. Emme ole löytäneet muuta kuin,että minun mieheni ei tykkää HK.n sinisestä, ei paljon syty lätkästä, eikä formuloista. Suomalaisten ja ulkomaalaisten vaimoilla on ihan samanlaisia huolia ja iloja. Joten ei sillä värillä tai kansalaisuudella ole mitään merkitystä kun rakastuu.Reipasta syksyä kaikille parin löytäneille ja sitä vielä etsiville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihme.. kirjoitti:

Sopisiko tähän se teoria geenien sekoittumisesta, siitä että ihminen etsii erilaista/ulkomaalaista kumppania..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu