Anoppi ja appiukko alunalkaenkin olivat minua vastaan, tai ainakin sain sellaisen kuvan kun minua ihan "vahingossa" kutsuttiin miehen exän nimellä.. ja jopa sitten vihjastiinkin että muistutan kovasti entistä, etten nyt sitten vaan olisi korvike. No joopa joo.. en välittänyt kommenteista ja parin vuoden jälkeen olimmekin jo hyvissä väleissä tai niin ainakin luulin. Kunnes sitten ilmoitimme menevämme naimisiin.. alkoi taas ihmettelyt. Millä rahalla, miksi nyt, minkä ihmeen takia? No siksi että rakastamme toisiamme. Nyt sitten varasimme kirkon ja juhlapaikan, kun sitten ilmoitimme päivämäärän ja kerroimme että paikat on varattu, meni anoppi enemmän kuin lukkoon..ei saanut sanaa suustaan ja kun sitten sai niin alkoi puhua sairaslomastaan. Sen jälkeen emme sitten olekkaan nähneet. Ennen kävivät meillä kylässä kaksi-kolmekin kertaa viikossa, nyt ei ole näkynyt pariin viikkoon. Onpas hienoa taas olla ei hyväksytty.
ei sanaakaan asiasta..
ei hyväksytty
31022
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
johtua, oletko miettinyt. Onko tuleva aviopuolisosi miettinyt.
Oletteko keskustelleet asiasta tulevien appivanhempiesi kanssa.
Asiasta on miehen kanssa puhuttu ja on kyllä yhtä ihmeissään kun minäkin. Ei ymmärretä että lopulta sitten minut "hyväksyttiin" perheeseen ja nyt sitten sana naimisiin on kiroamista.. appivanhempien kanssa ei olla asiasta puhuttu kun ei olla sittemmin nähty..
siihe kysymykseen, oletko lainkaan tavannut seurustelukumppanisi vanhempia... eiköhän se kerro jotain, ellet ole... tai sitten vaan sekään ei kerro mitään.