olisiko aika reilunkaupan massalle

tulevaisuuden tuotteet myydään reilunkaupan periaatteella, tuotot jää paikkakunnalle eikä mene riistäjien taskuun. esim reilun kaupan hedelmien myynti kasvaa koko ajan.
4172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mutta ehkä sun kannattaisi tolla ideallasi kuitenkin keskittyä vaan niiden mustikoiden poimintaan -reilulla periaatteella

Äänestä

saa massan kaupaksi.

Äänestä
  • niistä ei olla viäl kuultukaa? Sellua menis mitä uus tehas vaan pystyis suoltaa, eikä kilpailua muualt mistää, sellaset ne on sen kanavat. Kuulemma myis ihan Brasiliaan asti.

    Äänestä

Tuossa on ideaa mutta kun se sattuu jo toimivan, sellupuu riistetään metsänomistajilta puoli ilmaiseksi ja lopusta on huolehtinut paperimiehet ja Kapitalisti Stora.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


samassa veneessä kirjoitti:

tulevaisuuden tuotteet myydään reilunkaupan periaatteella, tuotot jää paikkakunnalle eikä mene riistäjien taskuun. esim reilun kaupan hedelmien myynti kasvaa koko ajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu