Nythän se tuli oikein tutkimuksella todistettua, joka toinen nainen on uskoton. Muita vain syyttelevät, vastuunkantajia löytyy enää harvoin!
Naiset pettää useammin
fog
4381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
iltalehden tutkimukset, hohhoijaa...
no varmasti joka 2. pettääkin, jos luottaa hömppä tutkimuksiin ja ottaa mallia..
.. että kappas, noi muutkin on pettänyt rakastaan, on kai ihan ok, että minäkin käväisen tsekaamassa naapurin Peran taidot.
Antaa vaikka 90% muista ihmisistä pettää, miksi minun silti pitäisi?
Mikäs kommentti tuo oli? Jos puolet naisista pettää, eihän se tarkoita sitä että loppujenkin pitäisi pettää.
Ensinnäkin IL:n tutkimus kertoo iltalehteä lukevista ihmisistä, jotka vastaavat tutkimuksiin. Tämä porukka saattaa olla eri kuin keskimääräinen suomalainen. Toiseksi kysymys taisi olla, että on joskus pettänyt. Ei tuo tarkoita, että 50% vastanneista on pettänyt juuri nykyistään, vaan 50% vastaajista on joskus pettänyt jotakuta (vai paljo se % nyt olikaan).
Kuitenkin tuosta tutkimuksesta voi mielestäni turvallisesti päätellä, että nuoret naiset pettävät enemmän kuin nuoret miehet. Se pitää yhtä omien havaintojeni kanssa ja se on helposti selitettävissä naisen turvallisuushakuisuudella (ei uskalleta katkaista vanhaa suhdetta jos ei ole uutta varalla) ja asteittaisella mahdollisuudella (naisen ei tarvitse aktiivisesti päättää lähteä vieraisiin, kun miehet hoitaa sen iskemisen).
ei pidä yleistää. Miehille taitaa olla pettäminen luvallista eli ihan normaalia.