Onko joku mielessä? Kaipaatko jotakuta? Miksi? Miten se ilmenee? Unelmina, unissa, päällimmäisenä mielessä?
Ketä kaipaat?
28
1246
Vastaukset
jota kaipaisin niin kovaa että sen huomais.
- *miu*
Kyllä vielä joskus.
*miu* kirjoitti:
Kyllä vielä joskus.
voihkimista siinä sitten on? Oks se kurjaa ettei oo ketään pyörimässä ajatuksissa?
Pitäskö haikailla jonku exän perään vai Pitäskö itkee ittesä uneen vaan sen takii että sille en kelvannukkaa... Ehei tyttö.
"ei meitä surulla ruokita se on ilo joka elättelöö "- *miu*
Frederico kirjoitti:
voihkimista siinä sitten on? Oks se kurjaa ettei oo ketään pyörimässä ajatuksissa?
Pitäskö haikailla jonku exän perään vai Pitäskö itkee ittesä uneen vaan sen takii että sille en kelvannukkaa... Ehei tyttö.
"ei meitä surulla ruokita se on ilo joka elättelöö "exiä kaipailla :)
- kuinka olet
Frederico kirjoitti:
voihkimista siinä sitten on? Oks se kurjaa ettei oo ketään pyörimässä ajatuksissa?
Pitäskö haikailla jonku exän perään vai Pitäskö itkee ittesä uneen vaan sen takii että sille en kelvannukkaa... Ehei tyttö.
"ei meitä surulla ruokita se on ilo joka elättelöö "päässyt tuohon: Pitäskö haikailla jonku exän perään vai Pitäskö itkee ittesä uneen vaan sen takii että sille en kelvannukkaa... Ehei tyttö.
ajatukseen. kuinka olet kirjoitti:
päässyt tuohon: Pitäskö haikailla jonku exän perään vai Pitäskö itkee ittesä uneen vaan sen takii että sille en kelvannukkaa... Ehei tyttö.
ajatukseen.siihen et naiset ei pyöri ajatuksissa vai siihen että exät ei kummittele mielessä.
Vai miten vedin exät ja annetut pakit tähän kuvioon?
Onko joku mielessä?
Nyt on.
Kaipaatko jotakuta?
Nyt kaipaan.
Miksi?
Siksi, kun tuli sun alotuksesta mieleen.
Miten se ilmenee?
Hetkellisinä mielikuvina.
Unelmina, unissa, päällimmäisenä mielessä?
Meni jo.- *miu*
Tuli ja meni :)
*miu* kirjoitti:
Tuli ja meni :)
Ketä sä kaipaat? Ja Miksi? Miten se ilmenee? Unelmina, unina vai jatkuvasti mielessä?
- *miu*
relaxed_eyes kirjoitti:
Ketä sä kaipaat? Ja Miksi? Miten se ilmenee? Unelmina, unina vai jatkuvasti mielessä?
vielä unelmissa :)
- vanhaa miestä vuodelta
2004 joka kuuntelee pelkästään neljän ruusun anarkia biisiä keinustuolissaan unelmoiden persepanoista kuin pahanen pupu.
Miksi?
-Koska hän vain katosi siirtyen sivuun katselemaan pyörittämäänsä showta ja itse jäin menneisyyteen vangiksi.- *miu*
Pahottelen :/
- tämän pienen
hetken kaipaan vaikka sinua. Ihan pienen hetken, että et olisi ihan yksin kaipuusi kanssa.
- *miu*
Kiitos ;)
- En tullut siitä
*miu* kirjoitti:
Kiitos ;)
yhtään köyhemmäksi. Lisätään yksi pieni hetki vielä. Muttei liikaa. Ei makeaa mahan täydeltä...
- *miu*
En tullut siitä kirjoitti:
yhtään köyhemmäksi. Lisätään yksi pieni hetki vielä. Muttei liikaa. Ei makeaa mahan täydeltä...
Makeaa, suussa sulavaa ja katoavaa.
- tällä hetkellä
en ketään. Joskus mulla on ollu hyvä koira, mutta siitäki on päästy jo yli.
- *miu*
Aina ja ikuisesti.
Neiti Selitystä.
- *miu*
Kuka hän on?
- Asiasta.huvittunut
Kai se nyt sitten on tunnustettava, että kyllä.
Ilmenee siten, ettei tuo tyhjä sänky tunnu houkuttelevalta, mutta toisaalta kouluhommistakaan ei tahdo tulla mitään.- *miu*
Toinen puoli tyhjillään :(
- firerose
vuosi sitten kuollutta mummoani. Hän oli ihanan huumorintajuinen ja iloinen ihminen vakavista sairauksistaan huolimatta.
Harmi,ettei niistä kaikista sairauksista edes tiedetty,ennen kuin hän löytyi kuolleena vanhempieni kotoa.
Rauha hänen muistolleen,missä hän ikinä lieneekin. :)Itse en ole uskossa lainkaan,joten taivaisiin en usko,mutta ehkä helpottaa ajtus ettei häneen enään ainakaan satu eikä mikään voi satuttaa. - äjjjjjjjjjjjjjjä
Kaipaan muutamaa naista, joiden kanssa olen viettänyt aikaa, enimmäkseen ei intiimiä mutta myös intiimiä. Haluaisin kiittää heitä, siitä huomiosta jonka heiltä olen saanut. Kyllä ystävällisyys, toisen huomiointi, minusta välittäminen, yhteyden pitäminen, puhuminen, silmiin katsominen, hymy, luottamuksellisista asioista puhuminen, johonkin mukaan pyytäminen, oli sellaista jota en saanut tarpeeksi. Heitä kaipaan, heistä unelmoin, he ovat mielessäni kun on yksinäinen olo. Etenkin tätä "et sä tajua, mä tykkään susta". "meillä on bileet, tervetuloa!"...
- * vihtori*
ja ikävöin erästä ihmistä..jonka tiedän olevan
hmm..sen arvoinen..
ajatuksiini tulee..uniini vierelleni..
ensi yönäkin..vaikka töihin menee... - Hölömön satu
Kaipaan edelleen niin, että ihoon koskee, vatsasta puristaa, pyörryttää ja hengitys salpautuu kun tapahtuu jotain entistä yhteistä..
- En kerro
ei ole näkynyt ei kuulunut...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5331753Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18867- 84853
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101796Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49711- 63705
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2687- 63666
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?65608- 65533