Mikä isoista jenkkifarmareista?

Eli mikä näistä kannattaisi ostaa?
-Chevrolet Caprice Classic STW
-Ford Country STW
-Pontiac Parisienne Safari STW
kaikki samantapaisia, suht samannäköisiä ja hintaisia laivoja kun tässä sellaista 80-luvun lullaa haetaan, mutta mitä eroja kestävyydessä jne? Ja onko vielä muita tuon mallisia, nämä kolme nyt tuki mieleen.
Kiitos jo etukäteen tiedoista.
6765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Erot alkaa tuossa ikäluokassa olla enempi auton pidosta kuin merkistä kiinni.
Buick, pontiac ja oldsmobile on etumaskia ja joitakin varusteita lukuunottamatta chevroletin kopioita eli GM:n vehkeitä, vuosimallista riippuen kone olds tai chevy.
Ford ja mercury ovat taas Fomocon vehkeitä ja joiltakin osin yhteneviä.

Äänestä
  • joo, kiitos vastauksesta. Niinhän mä vähän aattelin, chevrolettia vaan niin kehutaan eniten;)

    Äänestä

  • perhe V 8 kirjoitti:

    joo, kiitos vastauksesta. Niinhän mä vähän aattelin, chevrolettia vaan niin kehutaan eniten;)

    Chevyä on saanut vähimmillä sähkövarusteilla, joten 20v iässä esim. penkkien säädöt toimii paremmin kuin sähkösäätöisissä rinnakkais malleissa.

    Äänestä

tuon ikäisissä ratkaisee enemmän onko huolta pidetty vai vain ajettu.. matkamittarilukema..
Jos käyttäjien kokemuksia haluat, niin siirry
overdrive.fi sivustolle ja käytä hakutoimintoa..

Äänestä

vaihtoehdoista ottaisin parhaassa kunnossa olevan Chevyn. Tai ainakin sellaisen jossa on Chevyn kone, tuppaa nimittäin olemaan virkumpi ja pienempi ruokainen, kuin Oldsin 307. Ja lisäksi Chevyn koneilla olevissa saattaa olla TH-700:nen askikin, mikä ei ole ainakaan huono asia. Muuten teknisesti ovat lähes identtisiä. Ulkonäön puolesta Pontiac ja Buick on ehkä fiksumman näköisiä. Itse olen kyllä ajellut Oldsmobilellä, joka oli vanhalla Oldsin 350:llä

Äänestä

no mmitä hemmetin järkee on ostaa jotain jenkki lullaa perheel. Järki hoi.
Nimimerkillä kaks jenkkii, toises kasi, toises kuutonen. Hyviä molemmat, mut harrastekäyttöön täysjärkisille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perhe V 8 kirjoitti:

Eli mikä näistä kannattaisi ostaa?
-Chevrolet Caprice Classic STW
-Ford Country STW
-Pontiac Parisienne Safari STW
kaikki samantapaisia, suht samannäköisiä ja hintaisia laivoja kun tässä sellaista 80-luvun lullaa haetaan, mutta mitä eroja kestävyydessä jne? Ja onko vielä muita tuon mallisia, nämä kolme nyt tuki mieleen.
Kiitos jo etukäteen tiedoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu