herkkäihoiselle syväpuhdistava tuote?

Minulla on herkkä iho. Kasvot ovat pintakuivat ja nenän alueella on paljon epäpuhtauksia, mustapäitä lähinnä..
Olisiko vinkkejä hyvistä syväpuhdistavista tuotteista...nimenomaan herkkäihoiselle atoopikolle?
1155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voisit kokeilla Widmerin kosteuttavaa Moisture Maskia, se kosteuttaa ihoa ja jos niin haluat myös kuorii kevyesti esim. nenänpielet ja kohdat joissa on mustapäitä. Pakkauksessa on käyttöohje. Muista levittää sopiva voide tämän operaation jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ettätotanoinnii kirjoitti:

Minulla on herkkä iho. Kasvot ovat pintakuivat ja nenän alueella on paljon epäpuhtauksia, mustapäitä lähinnä..
Olisiko vinkkejä hyvistä syväpuhdistavista tuotteista...nimenomaan herkkäihoiselle atoopikolle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu