oletteko tutustuneet iltalehden nettisivujen painopäivyriin? http://www.iltalehti.fi/painopaivyri/
Se vaikuttaa ihan järkevältä, mutta en meinaa uskoa sen laskemia kulutuksia ruuan suhteen. Syön normaalisti eli en ole millään dieetillä, mutta silti painopäivyrin kilokaloriseurannassa päivän tarvittavat kalorit ei tule täyteen. Ja huom. koska asia ihmetytti olen ollut täysin tarkka ruokalaskuriin laittamieni ruokien suhteen.
Voiko siis olla etten syö tarpeeksi? En ole kuitenkaan laihtunut eli vähän epäilyttää tuo laskuri...
Onko kellään kokemuksia tästä laskurista???
iltalehden painopäivyri
5
3833
Vastaukset
- siitä.
Onko kellään kokemuksia tästä laskurista???
Olen kans katellut sitä ja ihmetellyt. Aivan hirvittävän isot kalorimäärät ja arvioi vähintäänkin kulutuksen yläkanttiin ellei peräti aivan liian suureksi. Siksi päätin etten ala edes käyttämään sitä.
Kato esim www.kalorilaskuri.fi. Siinä etusivulla joku laskuri jota voi käyttää ilman rekisteröitymistä. Se näyttää minusta oikein ja järkeviä lukemia. - olen !!
koukussa laskuriin on toiminut hienosti,itse 4vk käyttänyt ja pudonnut 4,5kg.elikkä kannattaapi kokeilla ennkuin tuomita:)helppo käyttää,täydellinen minulle!
- täällä toimii
Joo, minäkin olen tammikuusta käyttäny ja kuus kiloa tippunut. (tosin jään "tavoite"kohdasta usein, mutta muidenkin lähteiden mukaan peruskulutus kyllä on ihan sama)
- mimmu
kiiti vinkistä, että tällainen laskuri on. Kävin kurkkaamassa ja vaikutti mukavan simppeliltä. Kirjaatteko illalla sitten kaikkipäivän syömiset ja liikkumiset ? vai voiko tietonsa jotenkin tallentaa,että pystyisi täyttelemään pitkin päivää ja sitten illalla näkisi kokonaiskalorimäärän ???
- Unennäkijä
Tilannehan on se kun syö liian vähän kaloreita päivässä painoonsa nähden aineenvaihdunta hidastuu eikä sitten laihdu. Syömättömyydellä lähtee vain lihasta ei välttämättä läskiä. Olen huomannut, että säännöllinen syöminen auttaa myös laihtumaan, tietty se vaikuttaa mitä syö. On paljon ylipainoisia ystäviä joille juuri tämä oikea syöminen on hankalaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 923528
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442907Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742396- 612328
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512291Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1162256Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212143Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202107- 1152055
- 621974