KESÄKUNTOON 2008

auroora 2

Ajattelin nyt sitten taas nostattaa meidät ensimäiselle sivulle. Vaaka näytti minulle tänä aamuna 65,2 eli 500 grammaa lähtenyt viikossa. Täytyy olla ihan tyytyväinen.

Mitä muille ryhmäläisille kuuluu? Toivottavasti on vielä porukkaa tähän ryhmään kirjoittelemassa. Olen tänään lenkkeillyt 4 kilometriä. Huomenna ajattelin kävellä taas 6 kilometriä.

Eilen pidin herkuttelupäivän. Söin mm. pizzaa, ja ison jäätelötuutin. Palasin sitten taas tänään opittuun ruotuun. Herkkuihin en koske viikonloppuna. En usko, että tuottaa ongelmaa. Tätyy vielä hieman saada painoaan lähtemään ennenkuin olen tyytyväinen.

Mukavaa viikonloppua kaikille, ja tsemppiä tähän projektiin.

terv. auroora 2

3

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taas täältäkipäin. Tänään on ollu sellanen päivä et tekee koko ajan mieli jotain hyvää. En o viel ottanu mitään, mut voi olla et illalla himo kasvaa jo suureks et täytyy jollain vähän herkutella. Muuten viikko on menny ihan kivasti. Olo tuntuu kevyeltä ja eikä o ollu mitään ähkyoloa missään vaiheessa. Liikkunu olen joka päivä ja jos vkonloppuna on kaunista ni ajattelin tehdä oikein pitkän kävelylenkin ja nauttia kevään tulosta. Painoni ilmotan sit taas ma tai ti kun olen käyny paikkareiden vaakassa. hyvää vkonloppua kaikille ja nauttikaa ulkoilusta ja muistakaa välillä herkutella.

    • laihdutttttaja

      Noista herkuista..
      kun no ainakin mitä olen lukenut ja muutenkin ystävieni kanssa jutellut niin hirveän monella on juuri tuo viikon herkuttelu päivä viikonloppuna, usein lauantaina. itselläni se ei oikeastaan ikinä ole ollut silloin. aina melkein perjantai-ilta. se on jotenkin niin ihana kun saa rentoutua raskaan tai no "raskaan" mutta kuitenkin viikon jälkeen kun taas sitten viikonloppuisin tykkään paastota tai syödä todella kevyesti ja tehdä perheen kanssa jonkun yhden aterian ja syödä vaan sitten yhen annoksen sitä eikä siitä nyt niitä kaloreita paljoa tule, maksimissaan se 500-600kcal.

      mutta eipä mulla tässä muuta, tsemppaillaan kesäkuntoon! (;

    • taas täältäki. Painonpudotusta viime viikkoon -700g. JES! Olen todella tyytyväinen tulokseen. Viime viikko oli tosi hvyä ajatellen painonpudotusta ei tullu herkuteltua ja liikuntaa oli joka päivälle. Tää viikko onkin sit ihan muuta, plääh.... Kaks iltaa oon istunu kokouksissa ja liikunta on jääny ihan minimiim, voi itku. Loppuviikon teen ensin aamun sijaisuutta ja iltapäivän vielä omaa hommaa ni ei siinä hirveesti ehdi liikkua, mut toivottavasti ehdin katsoa mitä suuhuni laitan ettei tule grammat takasi. No kova tsemppi vaan päällä ja herkut pois ni eiköhän se siitä iloks muutu. Lauantaina tiedossa kahdet synttärit, joten ehkä vähän tulee herkuteltua. Hyvää viikon jatkoa kaikille pudottajille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45231
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25986
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      324
      15673
    4. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      10823
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      169
      10802
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9641
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8478
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      222
      6489
    Aihe