Ajattelin nyt sitten taas nostattaa meidät ensimäiselle sivulle. Vaaka näytti minulle tänä aamuna 65,2 eli 500 grammaa lähtenyt viikossa. Täytyy olla ihan tyytyväinen.
Mitä muille ryhmäläisille kuuluu? Toivottavasti on vielä porukkaa tähän ryhmään kirjoittelemassa. Olen tänään lenkkeillyt 4 kilometriä. Huomenna ajattelin kävellä taas 6 kilometriä.
Eilen pidin herkuttelupäivän. Söin mm. pizzaa, ja ison jäätelötuutin. Palasin sitten taas tänään opittuun ruotuun. Herkkuihin en koske viikonloppuna. En usko, että tuottaa ongelmaa. Tätyy vielä hieman saada painoaan lähtemään ennenkuin olen tyytyväinen.
Mukavaa viikonloppua kaikille, ja tsemppiä tähän projektiin.
terv. auroora 2
KESÄKUNTOON 2008
3
484
Vastaukset
taas täältäkipäin. Tänään on ollu sellanen päivä et tekee koko ajan mieli jotain hyvää. En o viel ottanu mitään, mut voi olla et illalla himo kasvaa jo suureks et täytyy jollain vähän herkutella. Muuten viikko on menny ihan kivasti. Olo tuntuu kevyeltä ja eikä o ollu mitään ähkyoloa missään vaiheessa. Liikkunu olen joka päivä ja jos vkonloppuna on kaunista ni ajattelin tehdä oikein pitkän kävelylenkin ja nauttia kevään tulosta. Painoni ilmotan sit taas ma tai ti kun olen käyny paikkareiden vaakassa. hyvää vkonloppua kaikille ja nauttikaa ulkoilusta ja muistakaa välillä herkutella.
- laihdutttttaja
Noista herkuista..
kun no ainakin mitä olen lukenut ja muutenkin ystävieni kanssa jutellut niin hirveän monella on juuri tuo viikon herkuttelu päivä viikonloppuna, usein lauantaina. itselläni se ei oikeastaan ikinä ole ollut silloin. aina melkein perjantai-ilta. se on jotenkin niin ihana kun saa rentoutua raskaan tai no "raskaan" mutta kuitenkin viikon jälkeen kun taas sitten viikonloppuisin tykkään paastota tai syödä todella kevyesti ja tehdä perheen kanssa jonkun yhden aterian ja syödä vaan sitten yhen annoksen sitä eikä siitä nyt niitä kaloreita paljoa tule, maksimissaan se 500-600kcal.
mutta eipä mulla tässä muuta, tsemppaillaan kesäkuntoon! (; taas täältäki. Painonpudotusta viime viikkoon -700g. JES! Olen todella tyytyväinen tulokseen. Viime viikko oli tosi hvyä ajatellen painonpudotusta ei tullu herkuteltua ja liikuntaa oli joka päivälle. Tää viikko onkin sit ihan muuta, plääh.... Kaks iltaa oon istunu kokouksissa ja liikunta on jääny ihan minimiim, voi itku. Loppuviikon teen ensin aamun sijaisuutta ja iltapäivän vielä omaa hommaa ni ei siinä hirveesti ehdi liikkua, mut toivottavasti ehdin katsoa mitä suuhuni laitan ettei tule grammat takasi. No kova tsemppi vaan päällä ja herkut pois ni eiköhän se siitä iloks muutu. Lauantaina tiedossa kahdet synttärit, joten ehkä vähän tulee herkuteltua. Hyvää viikon jatkoa kaikille pudottajille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2434223Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1182681Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412432Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?821477Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161466- 481189
- 781107
- 59983
- 45976
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En171951