Itse toimin rekrytointikonsulttina, pohjapalkka 3000€ provikat. Kuukausitienestit noin 6000-7000€
Rekrytointikonsultti
8
7143
Vastaukset
- _GT_
Miten teille pääsee töihin? ;) Ja mistä nuo provikat oikein muodostuvat? Onko jonkinlaista koulutusvaatimusta, vai riittääkö, että on sopiva tehtävään? Entäs työajat?
- Reetta27
Itse olen koulutukseltani psykologi ja provikat lähtee juoksemaan onnistuneesta rekrytoinnista, siis rekrytoin työntekijän asiakasyritykseen joko suorarekrytointina tai sitten kuukausilaskutuksella. Työajat ovat yleensä ma-pe klo. 09-17.00.
Yleensä rekrytointikonsultin paikkaan vaaditaan korkeakoulututkinto, yleisimmät koulutuspohjat ovat ekonomi tai psykologi.
- Haista ite
Siinä taas yksi tyhjäntoimittaja jolla 50 % liian suuri palkka.
- Anonyymi
Juuri näin... jos tuo 6000- 7000 olisi edes lähellekään totta.
Puolet tuosta huippukuukaudelta on lähempänä totuutta.
- KL's
Fuck mitä soopaa.
Tunnen 5 rekrytointikonkurssia läheisesti koska työskentelen itsekin henkilöstöalalla, kolme heistä on merkonomeja ja kaksi AMK-tradenomeja.
Ei tarvii todellakaan olla mikää psykologi tai ekonomi että tota hommaa osaa tehdä..... Tärkeintä on positiivinen asenne, ihmistuntemus, ammattimaisuus ja ahkeruus. - työ
3000 pitäisi riittää tuosta tyhjän toimittamisesta
- Anonyymi
Ei taida kyllä joka kuukausi olla noin paljoa tuo palkka.
Sotkit varmaan nyt siihen mitä tuli huipputili,jossa lomakorvakset mukana.- Anonyymi
Mitä sä nyt vastaat jonkun trollin 11 vuotta vanhaan satuiluun?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322309Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759522Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297510Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816350SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825990Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344986HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084646Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014396Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo892101Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801377