Eron ikävä

yksin muttei yksin

ÄLKÄÄ IKINÄ EROTKO!!!!!!!!!!!KÄRSIMYS ON NIIN RASKASTA, TOISEN NAISEN TAI MIEHEN VUOKSI!!!!!OLI SYY MIKÄ HYVÄNSÄ????????????

10

2210

Äänestä

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen 54v

      NIIN,MUTTA KUN MIES JÄTTI YKSKAKS,MITEN TÄSTÄ SELVIÄÄ.OON SAIRASLOMALLA,SYÖN UNI JA MIELIALALÄÄKKEITÄ.EN VASTAA PUHELIMEEN,EN NÄE KETÄÄN.ALKAA NELJÄS VIIKKO,MIES EI SUOSTU KESKUSTELEMAAN ASIASTA,MISTÄ SAAN VOIMIA,HALUA ELÄMÄÄN,ITSENI TOIMIMAAN???JOLLAIN HYVIÄ VINKKEJÄ.AUTTAISIKO KRIISIKESKUS ???

      • kyynelvirta

        Olen syksyllä kokenut aivan saman. Ei mies keskustele, kun oli jo eroprosessin valmiiksi hautonut omassa mielessään ja hakenut uuden kumppanin, ennen kuin kertoi siitä minulle. Muutti sit suoraan uuden naisen luo.
        Samaa tuskaa kuin sinäkin käyn yhä läpi...
        En ikinä uskonut joutuvani kokemaan mitään tällaista.


    • vabanque

      Jos haluatte erota, erotkaa ilman kolmatta osapuolta. Olen kokenut molemmat, ja tiedän, että toisen vuoksi hylkääminen on sadistista.

      Olen eronnut pitkästä (30 v:n) suhteesta, ja hoidimme eron sovinnossa niin, että otimme vuoden koeajan. Sinä aikana mietimme, menisimmekö uudelleen naimisiin, jos saisimme valita. Ero tuli, mutta mitään kaunoja ei jäänyt.

      Kokemusta on myös toisenlaisesta, uuden suhteen avulla toteutetusta erosta, johon tarvitsin ammattiauttajan apua. Siitäkin selviää, mutta siihen tarvitaan aikaa. Minulla surutyö vei puoli vuotta.

      Eron jälkeen ihminen tarvitsee myös aikaa päästäkseen tasapainoon, ja sinä aikana solmituilla parisuhteilla on huono ennuste.

      • sadistista

        "TOISEN VUOKSI HYLKÄÄMINEN ON SADISTISTA", nämä ovat juuri oikeat sanat kuvaamaan tilannetta.
        Pelkurin, piti hankkia valmiiksi uusi suhde, ennen kuin hylkäsi vanhan.


    • tietääkö muut

      ...minä tiedän mitä se tuska on, se jyllää sielussa, aivan, erostani on jo 7 vuotta, sanotaan että 3-4 vuotta meni kärsimyksessä, ihme pahanolontunne kehossa/sielussa/pääkopassa....no sitä nyt ei ymmärrä todellakaan kun sellainen joka on joutunut eron kokeamaan, joo, on sun parempi ottaa yhteyttä vaikka kriisikeskukseen, jo jutteleminen asiasta auttaa, koeta nyt lähteä sieltä neljänseinän sisältä ulos johkiin, pikkasen aloitat vaikka kävelylenkillä/käy kirjastossa, hae luettavaa...esim tälläi, voimia.

    • Anonyymi

      Voiko suruun kuolla tai mennä kognitio heikommaksi?

    • Anonyymi

      Ämmä erosi jo nuorena

    • Anonyymi

      S.tanan letukka

    • Anonyymi

      Kyllä se vaan on ihanaa, kun pääsee tyypistä vihdoinkin eroon. Tulihan siinä melkein kolmekymmentä vuotta kärvisteltyäkin. Kolmansia osapuolia ei ole ollut sen koomminkaan kuvioissa, vaikka olisin tyypin ilomielin jollekin myynytkin, jos joku olisi kauppaa ehdottanut.

      Helpotus on suuri ja on onnellista yksin elellä!

    • Anonyymi

      Älkää ikinä roikkuko suhteessa vaan erotkaa sellaisesta mieluiten ennemmin kuin pitkitettynä riutumisena.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      73
      1959
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1229
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1018
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      24
      1003
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      90
      714
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      109
      686
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      44
      675
    8. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      652
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      645
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      58
      590
    Aihe