Ja oman huoneen hämärässä

kirjoittaa
se tietää kyllä miten tässä käy
ei pisteitä suomelle näy
2160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joka olisi äänestetty pois viisuissa jo lämmittelyissä.

Äänestä

Kerkon säveltämä ja sovittama, Annan sanoittama, upean Vuokko Hovatan esittämä "Virginia" oli mielestäni kaikkein paras ehdokas! Tosin se kilpaili tällä kertaa väärässä sarjassa...!

Tässä biisissä on ainesta klassikoksi! Kertosäkeistö on aivan mielettömän upea. Miten sää Kerkko voit ikinä keksiäkään tommoisia sointukulkuja. Kerkko on legenda jo eläessään! Kuten myös mielestäni esim. suomalaisista Matti Inkinen, Olli Lindholm, Petri Laaksonen jne.


Hienoa euroviisukevättä kaikille
Petrus C.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Virgiinia kirjoitti:

kirjoittaa
se tietää kyllä miten tässä käy
ei pisteitä suomelle näy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu