Näillä palstoilla näkee tosi paljon miesten valituksia siitä, että naiset sekoilevat puhelahjat omaaviin pelimiehiin... Mutta siis, jos me naiset kerta sitten tykkäämme lirkuttelusta, niin miksi kunnon miehetkin ette tee sitä? Niin siis, miksi kunnon mihet ovat hiljaisia hissukoita? Miksette imartele ja puhu ja tämän lisäksi vielä tarkoita sitä? Onko puheliaita kunnon miehiä edes olemassa? Laulavathan linnutkin keväisin...
Puhelahjoista...
tipunen
12770
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ensivaikutelma?
Olen vähäpuheinen nyt ja tulevaisuudessa. Parempi olla erillään, jos ei kelpaa tämmöisenään.
Näin joku kerta unta, jossa mielistelin pomoani hymyilemällä ja höpöttämällä ummet lammet palkkakeskustelussa. Aamulla meinasin jo ampua itseni, ennen kuin tajusin sen olleen pelkkää unta. En koskaan tekisi tosielämässä tuollaistakaan.
Jos ei ole mitään todellista sanottavaa, on sama pitää suunsa kiinni. Turha länkyttäminen, puhumattakaan jos sellaista joutuu kuuntelemaan, koettelee hermoja.
Mikähän muuten lienee, kun nykyään tuntuu yhä useammin ja useammin joutuvansa tilanteisiin, missä saa kuunnella ns. pinnallisten ihmisten hienostelua. Ehkä mua koetellaan näin sillä en omasta mielestäni ole alkanut liikkumaan niin paljoa eri piireissäkään.
sinusta.
Miksi kuvittelet, että miehet voisivat lirkutella juuri sulle? Mikä sussa on parempaa kuin muissa naisissa?
Mä en ainakaan kaipaa lirkuttelevaa miestä. Tottakai miehen täytyy osata keskustella ja kertoa tunteensa jne mutta sellasta imartelevaa lirkuttelijaa mä en ainakaan jaksais kattella. Sanoilla on paljon enemmän tehoa kun ne tulee harvakseltaan oikeissa tilanteissa eikä liukuhihnalta joka mahdollisessa välissä.
Annapa joku hyvä syy lirkutella turhanpäiväisiä, ei sitä nyt pelkällä pillupalkalla höpise...
*TuletkoSinäIhanaRakasParittelemaan?*
harjoitus tekee mestarin...
Tottakai yksilöt pyrkivät kehittämään ominaisuuksiaan, joista on hyötyä. Homma vain on niin, että puheenlahjojakin voi kehittää tiettyjen raamien puitteissa, jotka asettaa ihmisen perusluonne. Jos ei luontaisesti satu olemaan yhtään myyntihenkinen, on turha kuvitella kehittyvänsä myyntitykiksi tai menestyväksi naistennaurattajaksi.
Miksi naiset ei kehitä tulkitsijanlahjojaan...
pitää olla katkera jos "lipevät supliikkimiehet" nappaavat "kaikki" naiset.
Mäkin meinasin kerran saada pataan, kun menin iskemään tällaisen naisen, jota "kunnon mies" oli sinnikkäästi piirittänyt (eli siis kauempaa salaa ihaillut, mutta ei saanut suutaan auki).
Kaveri pillastui, kun tällainen "lipevä" tyyppi meni jutteleen naisen kanssa ja kohta jo nuoleskeltiin.
Seuraavan tunnin se vitun hyypiö vittuili mulle ja lopulta kävi päälle, no se loppu lyhyeen.
Mua sitten vituttaa noi nössöt jokka ei osaa muuta kuin valittaa.
tollasella vaikutusta tehdä. Ei se oo tärkeää, miten, mistä ja koska mies puhuu vaan se, et se osaa myös kuunnella mua. Tai ainakin osaa vakuuttavasti esittää et se kuuntelee ja ymmärtää mua:D Niin semmonen mies tekee vaikutuksen. Noita ei paljoo oo.
Lirkuttelevat miehet saavat kyllä mun tekemään täyskäännöksen..mun mielestä sellasia miehiä ei vaan voi ottaa vakavasti ja kauhulla ajattelen mahdollista suhdettakin, jos se lirkuttelu jatkuis koko sen suhteen ajankin.
Mielummin mies joka koskettaa ja halaa ja pussaa, vaikka sit olis muuten ihan hiljaa.:) Tai puhuis vaan silloin ku tarvii..koska niin mäkin teen. Kenenkään mielistelyn kohteena en haluais olla, varsinkaan jos sen mielistelyn päämääränä ois miehelle vaan se seksi.
helvetissä kunnollisten miesten täytyisi ruveta imartelemaan naisia?
Tiedätkö mitä sana kunnollisuus pitää sisällään?