On baarissa seinäruusu?
Kun näet sellaisen niin mitä sinulle tulee hänestä mieleen???
Kun näet sellaisen niin mitä sinulle tulee hänestä mieleen???
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tarkoittanet kenellekään kelpaamatonta naista baarissa? Harvoin sellaista baarissa näkee. Ylensä yksin jäävät sellaiset, mitkä ovat kaveripiirinsä ympäröimiä tai antaneet jo alkuillasta niin monet pakit, ettei kukaan loppuillastakaan uskalla lähestyä.
...baarissa on iso lauma naisia, jotka voisivat vaikka ratsastaa kirahvilla, mutta miehet eivät silti huomaisi, ett he ovat olemassa!(kuulun itse näihin naisiin) Me olemme seinäruusuja. Mutta oikeassa olet, harvoinhan mies heitä tosiaan näkeekään, siinähän se pointti onkin!
Seinäruusuja ovat aloitekyvyttömät naiset, joista miehet eivät ole siinä määrin kiinnostuneita, että olisivat he olisivat aloitteellisia.
Luulisin, että sellainen, joka on jossain nurkassa tai istuu/seisoo paikallaan eikä ole railakkaalla tuulella tai juttele tiiviisti kaveriensa tai muitten kanssa. Sellainen, jolla ei näytä olevan kovin hauskaa. Sellainen, joka ei tee itsestään numeroa ja josta ehkä enemmänkin saa "mitä mä täälläki teen"-käsityksen.
Oikeestaa mä tunnen välillä itteni seinäruusuks, mutta ei se mua haittaa. Kyllä mulla kuitenki ihan mukavaa on. Ens kerralla juhlin sitte vähä enempi, jos siltä tuntuu.
ketä ei haeta tanssimaan.
Nimitys tosiaan on voimassa vain tanssiravintoloissa ja muissa tanssipaikoissa kuten esim. lavoilla.
Olin naistentansseissa pari viikkoa sitten ja olin seinäruusuna melkein koko illan.
ulkoisesti kohtalaisen viehättävä. Ujo kenties. Ei kiinnostu kenestä miehestä tahansa. Tiedostaa oman humalatilansa. Haluaisi, että joku häntä kiinnostava mies huomaisi hänet. Istuu hiljaa yksinään ja toivoo, että häntä kiinnostava mies kiinnostuisi hänestä sen verran, että tulisi tekemään aloitteen. Yrittää antaa kaikenlaisia signaaleja sille miehelle. Erilaisia katseita, hymyjä. Yritykset on hyvin kömpelöitä ja läpinäkyviä. Tässä nyt jotakin pientä kuvailua.
mä olen sellainen eli kukaan ei hae tanssimaan.
molemmat oltais samaan aikaan Pauli Hanhiniemen
keikalla, niin hakisin sua kyllä rohkeasti jammailemaan:
http://www.youtube.com/watch?v=RrY_YdVZBz4&feature=related
=:)
Ihanaa! Ja mä lähtisin riemusta kiljuen!
http://www.youtube.com/watch?v=zjZivsbrZhA
Sellaisten huomattavan painavien paksu-Pipsojen ainakin kannattaisi pyrkiä olemaan huomaamattomia seinäruusuja. Mutta eihän ne sitä tajua vaan vetelevät jotain trancehölkkää keskellä tanssilattiaa. Tragikoominen näky ja ajatus.
polttaa, miksei sitten tanssilattialla. Kannattaisi hieman kannustaa paksukaisia, voisivat vaikka laihtuakin.
Entäs vielä painavammat paksu-Paavot? Nurkaan häpeämään vai? Ai niin, minähän ihan unohdin, eihän miesten tarvitse huolehtia ulkonäöstään (hoh-hoijaa).
tuo kysymys joka viikko?
Luin toistamiseen saman kyssän viime viikolla.
Tosin, moni oletti myös joillakin palstoilla, että ovat ainoat jotka kirjoittivat asiasta.
että palstan femuporukka kierrättää näitä kyssäreitä. Eikä järkevät ihimiset edes tuollaisia kysyisikään.
niiden tarvi kysellä seinäruusuilusta saatikka sitä harrastaa. Et ole varmaan ite koskaan saanut femua, koska alfat on ehtineet ensin. Turha kuitenkaan katkeroitua, paistaa se päivä vielä risukasaankin.