Voisitko

ajatella

käyttäväsi myös tätä palstaa seuranhakuun?

Joidenkin toiminta näyttää vähän siltä, eikä siinä mitään.

Pari ongelmaa tässä kuitenkin on. Tyypit ei aina laita profiileihinsa mistä päin ne on tai minkä ikäisiä. Mielenkiintoisia tyyppejä palstalla, mutta ne on kuitenkin toiselta puolen Suomea.

15

1015

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luotuja on kulkemaan
      Toiset eksymään luonnostaan :(

    • Koskaan. Never. Pois se minusta.

      Mutta en minä sille mitään voi jos ärsytän lopulta jotakuta niin paljon että hän päätyy oveni taakse rinkuttelemaan ovikelloa. Sitten pääsen kuittaamaan liian vähästä yrityksestä; tokihan hänellä pitäisi olla mukana sorkkarauta ettei se ovi muodostu esteeksi seuran löytymiselle... ;-)

    • varten :

      täällä keskustellaan Miehen logiikasta

    • scale

      nyt, mutta jos niin olisi, niin ehkäpä ne tiedot löytyisivät sieltä.

      Eikös treffipalsta olisi silloinkin oikeampi paikka.

    • voisi..............

      En käytä mitään muutakaan palstaa seuranhakuun.

      Miksi täällä pitäisi olla jokin profiili?

    • ..käyttäväni internettiä seuranhakuun.

    • kukka

      varattuna ihmisenä en hakisi seuraa mistään, mutta en ole ikinä netistä muutenkaan etsinyt miestä. Paremmin löytyy sopivia sieltä missä itsekin liikun ja elelen.

    • vänkyrä-nainen

      Tuskin uskaltaisin muutenkaan helposti tavata ketään tuntematonta mutten varmaan ainakaan kahdenkesken tai missään romanttisessa mielessä. Ex uhkasi mulle joskus tekevänsä mulle seuranhakuilmoituksen johonkin deittipalstalle kun sen mielestä mun tarvis saada joku mies ittelleni;D, mut mä tyrmäsin ton nettitreffisysteemin sille heti alkuun. Ei oo mua varten tollaset, ei oo ikinä olleet eikä tuu ikinä olemaan.

      Niin ja onhan moni meistä toisella puolella Suomea, ellei sit oo Suomen rajojen ulkopuolella kokonaan. Riippuu aina mistä suunnasta katsotaan:)

    • Hossi

      Alunperin ajatuksena oli pelkästään kirjoitella mut tuli kyl tavattua mukavia ja todella kiinnostavia ihmisiä.

      Sinkkuna jos olis niin kyl simmut olis auki joka suuntaa kun ei sitä koskaan tiedä mitä, missä ja milloin.

    • ja ajattelenkin käyttäväni. Ei se silti pelkkää keskustelua poissulje.

      Noi ongelmat mitä sinä mainitsit eivät oikeasti ole mitään ongelmia, kuhan niin kuvittelet. Täähän on keskustelupalsta, jotta jos ei ole meiliosotetta mistä kysyä sitä ikää tai mistä päin ovat, ni mikä estää palstalla kysymästä?

    • sitä varten on olemassa omat kanavansa jotka on suunniteltu nimenomaan siihen tarkoitukseen. Täällä mie oon vaan avautumassa...

    • vili

      tapauksessa...netti ei ole oikea paikka treffata mimmejä

    • sarvikuonokas

      Ei liity tähän palstaan pelkästään, vaan myös yleisesti nettiin..

      Vaikka pärstä olisi nähty ja "juteltu" monta A4:sta niin silti mielikuva ei välttämättä vastaisi odotuksia ja joku loukkaantuisi.

      tuttuja ja kavereita nyt ei koskaan ole liikaa

    • Asiasta.huvittunut

      Netti on tarkoitukseen huonosti soveltuva väline. En ole koskaan tavannut kasvotusten henkilöitä, joihin olen tutustunut netissä. Suhtaudun moiseen hyvin skeptisesti. Motiivini kirjoitteluun ovat tyystin toiset.

    • Kettulaatikossa

      vaikka olisin sinkkukin, niin ei kiitos.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      625
      2389
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1187
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1138
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      10
      1026
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      925
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      875
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      93
      795
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      29
      653
    Aihe